Utkání ve Zlíně znovu dospělo do nájezdů. Tentokrát se ale radovali Tygři!

Zlín/Liberec - Bílí Tygři se podruhé během deseti dní představili ve Zlíně a přestože dvakrát vedli, znovu zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Ty přinesly drama čítající osm sérií, nakonec ale bonusový body Severočechům vystřelil Jaroslav Vlach!

38. kolo, pátek 22. ledna 2021
2:3sn
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Svoboda, 23. Dobiáš (Kubiš, P. Sedláček) – 3. Najman (Rychlovský, Knot), 19. Lenc (Birner, Bulíř), rozh. náj. J. Vlach. Rozhodčí: Hradil, Vrba – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Žižka (C), Řezníček, Ferenc, Suhrada, M. Novotný, Nosek (A), Gazda – Vopelka, Fořt, Kubiš (A) – Svoboda, Fryšara, Okál – Dufek, Karafiát, Köhler – J. Ondráček, P. Sedláček, Dobiáš.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Průžek, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Najman, Šír.

Liberci se povedl vstup do utkání a již ve třetí minutě šel do vedení. Ronald Knot vyslal do útoku Jakuba Rychlovského, který vjel po levé straně do útočného pásma a poté poslal střílenou přihrávku na Adama Najmana, který si počíhal před bránou a díky úspěšné teči zaznamenal první trefu v extralize! Zlínští však začali přebírat iniciativu na svou stranu a v půlce úvodního dějství si vynutili přesilovku. V té se po souboji u mantinelu odrazil kotouč na modrou k Jaroslavu Svobodovi a ten pohotovou dělovkou vyrovnal.

O trochu více ze hry měli nadále ševci, jenže z gólu se radoval náš tým. Radovan Pavlík ve velké šanci ještě Daniela Hufa nepřekonal, následná početní výhoda už ale přinesla své plody. Michal Bulíř povedeným manévrem udržel modrou čáru a přihrál Michalu Birnerovi, který nic neuspěchal a vybídl křížným pasem k zakončení Radana Lence, jenž prostřelil marně se přesouvajícího brankáře Zlína.

Radan Lenc parádně zavěsil

Začátek prostředního dějství měli pro změnu lepší Berani. Ti se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, při němž Pavel Kubiš nabil Vojtěchu Dobiášovi. Petr Kváča se natahoval, co to šlo, na ránu zlínského však forvarda nedosáhl. Domácí vyrovnávací trefa viditelně nabudila a Tygři měli co dělat, aby znovu neinkasovali. S vypětím všech sil ovšem odolali a úspěšně ubránili i dvě oslabení.

Šelmy se nakonec vymanily z tlaku a přišly s vlastním útokem, všechny jejich akce ale skončily na Danielu Hufovi. Závěr druhé části ještě ozvláštnila strkanice mezi Marinem Novotným a Jaroslavem Vlachem, za kterou oba obdrželi menší trest. Nicméně žádná branka již nepadla, a tak se do rozhodující periody šlo za vyrovnaného stavu.

Ondřej Vitásek se chystá ke střele

Severočeši nechtěli ve Zlíně další prodloužení, jenže domácí je moc do šancí nepouštěli. Nejblíže ke skórování měl Radan Lenc, tentokrát ale na Daniela Hufa nevyzrál. Necelých pět minut před koncem měli svěřenci trenéra Patrika Augusty k dispozici výhodu jednoho muže v poli, domácí však odolali. V poslední vteřině základní šedesátiminutovky mohl po nahrávce Radovana Pavlíka rozhodnout Petr Jelínek, kotouč se mu ale do odkryté klece nasměrovat nepovedlo.

Stejně jako minulý týden i toto střetnutí došlo do prodloužení. V tom byl o trochu aktivnější Zlín, který se jednou dostal do nebezpečného přečíslení. Gól ovšem nepadl, a tak se šlo opět do nájezdů. Ty dospěly až do osmé série, v níž Tygrům druhý bod vystřelil Jaroslav Vlach!

„Zápas byl výsledkově velmi podobný nedávnému střetnutí ve Zlíně. Soupeř hrál velmi dobře, byl houževnatý, zatímco my jsme udělali spoustu chyb. Zásluhou dobrého výkonu brankáře Kváči jsme našli cestu a v samostatných nájezdech jsme byli tentokrát šťastnější my. Jsme rádi za vítězství.“

Martin Hamrlík
„Je potřeba mužstvo pochválit s výjimkou prvních pěti až deseti minut, než jsme se dostali do utkání. Poté to byl náš nejlepší zápas v sezoně, i když jsme nakonec prohráli na nájezdy. Kluci hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si hodně šancí abychom zápas vyhráli. Jsme spokojeni s předvedeným výkonem.“