Tygři těsně poráží Pardubice! Letošní premiérovou trefou rozhodl Vitásek

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Proti Dynamu šelmy odehrály pěkný zápas plný šancí, přesto se skóre měnilo pouze třikrát. Ten poslední gólový posun měl na starost v 55. minutě Ondřej Vitásek, jenž o třech bodech rozhodl svým premiérovým zásahem od návratu pod Ještěd. I díky němu a kvalitnímu výkonu Petra Kváči zvítězil Liberec 2:1.

40. kolo, čtvrtek 28. ledna 2021
1:2
(1:1, 0:0, 0:1 )

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Mikuš, R. Kousal) – 20. Birner (Bulíř), 55. Vitásek (Bulíř, J. Vlach). Rozhodčí: Lacina, Micka – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Dynamo Pardubice

Klouček (Barulin) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, J. Zdráhal – Tybor, O. Roman, Camara – Kusý, R. Kousal, A. Kosticyn – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, Rohlík, Matýs.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji Liberečtí, což podtrhla i nabídnutá přesilovka, k níž se svěřenci trenéra Patrika Augusty dostali hned po dvanácti vteřinách hry. Přibližně v polovině úvodní třetiny přišla první velká šance, když Severočeši ujížděli do přečíslení dvou proti jedinému obránci. Hned nato nastala stejná situace i na druhé straně.

Od toho momentu se hrál velice atraktivní hokej a přišla i první změna skóre – Patrik Poulíček dokázal na druhý pokus doklepnout touš za záda Petra Kváči při početní výhodě - 1:0. Vyrovnat mohl Adam Musil, jenž dostal zpoza branky nabito do předbrankového prostoru, kde byl úplně sám, avšak minul. Přesto se Tygři stihli prosadit, jelikož sedmnáct sekund před sirénou ranou ihned po vhazování srovnal Michal Birner - 1:1!.

Petr Jelínek je připraven na případnou dorážku

Ve druhé periodě se dostal do velkých komplikací pardubický gólman Milan Klouček. Tomu propadla střela Dávida Grígera, načež puk pomalu poklouzával v prostoru před brankovou čarou. S pomocí svých beků ale situaci zvládl. Následně se zaskvěl i maskovaný muž na druhé straně, když se Andrej Kosticyn dostal ke střele do protipohybu. Rána desítky draftu NHL z roku 2003 ovšem skončila jen na Petru Kváčovi.

Obrovská možnost k navýšení gólového účtu se otevřela nejlepšímu střelci modrobílých, Radanu Lencovi, jenž však zblízka nepřidal svůj sedmnáctý zásah sezony. O chvíli později svůj tým výrazně oslabil kapitán Dynama Jakub Nakládal, který obdržel osobní trest do konce duelu. V rámci druhé dvacetiminutovky se na listině střelců žádné jméno neobjevilo, a tak platil nadále vyrovnaný stav 1:1.

Radovan Pavlík hledá spoluhráče na přihrávku

Brzy po začátku třetího dějství měl na holi vedoucí trefu Andrej Kosticyn, avšak do poloprázdné klece svůj premiérový gól v dresu Východočechů nezavěsil. Za šelmy se mohl prosadit zase Jaroslav Vlach, jehož dělovka Milanu Kloučkovi propadla. Kus černé gumy ale neměl dostatečnou rychlost, aby zaplul do branky, a jeden z domácích obránců ho odebral do bezpečí.

Pět minut před koncem byla k vidění parádní hokejová akce. Radovan Pavlík ukázal v útočné třetině silnou vůli a s obtížemi udržel kotouč pro své barvy. Z toho těžil Michal Bulíř, jenž krásným pasem z roku kluziště až do předbrankového prostoru našel Ondřeje Vitáska, který vsítil svůj premiérový zásah od návratu pod Ještěd - 1:2! Domácí ještě zkoušeli hru v šesti, výsledek již ale nezvrátili.

„Myslím, že utkání bylo velice kvalitní. S výkonem našich hráčů jsem spokojený, hráli velmi aktivně, forčekovali a vytvořili si mnoho střeleckých příležitostí. Právě díky našemu dobrému pohybu a napadání jsme soupeři nenechali příliš prostoru a zápas se nám povedl.“

Richard Král
„Čekalo se, kdo překlopí zápas na svou stranu. Šance byly vidět na obou, bohužel pět minut před koncem jsme zbytečně zatáhli kotouč do vlastní třetiny, kde jsme o něj přišli, a Liberec, ačkoli přečíslený, nám dal gól do prázdné branky. Špatně jsme si rozebrali jejich hráče, tohle by se nám stávat nemělo. Celkově mi ale u našeho týmu chybí větší dravost a nasazení. To, co nás před měsícem zdobilo, se nám teď vytrácí, musíme se zase nastartovat. Netlačíme se před branku, hrajeme s pukem okolo, takhle to nefunguje. V přesilové hře v závěru jsme téměř nevystřelili na branku, volili jsme složité nahrávky. Tohle by zkušení hráči měli zvládnout.“