Tygři v důležitém zápase přetlačili Hradec! Vyhrocené utkání rozsekl dvěma góly Bulíř

Liberec – V úvodním dějství důležitého utkání využili Tygři nepovedeného začátku ze strany hostů a vypracovali si dvougólový náskok. Ve druhé třetině ale Mountfield zabral a snížil na rozdíl jediné trefy. Vyhrocené střetnutí tak musela rozseknout až poslední perioda. V té měl Hradec dlouho herně navrch, nicméně Liberečtí přečkali jeho nápor a chvíli před koncem třetí brankou definitivně rozhodli o tom, že důležité tři body zůstávají pod Ještědem!

43. kolo, čtvrtek 04. února 2021
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. T. Hanousek (Lenc, Birner), 15. Bulíř (Birner, Lenc), 57. Bulíř (Birner, Lenc) – 39. Smoleňák (Blain). Rozhodčí: Kika, Obadal – Kajínek, Axman. Vyloučení: 8:6, navíc Musil (LIB) a Šalda (HKM) 10 min. za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Mountfield HK

Š. Lukeš (Mazanec) – Nedomlel (A), Blain, Graňák, Jank, F. Pavlík (A), Šalda, Gaspar – Perret, Koukal, Kevin Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava (C) – Smoleňák, Cingel, Lev – R. Pilař, J. Veselý, Jergl.

Liberečtí začali velmi aktivně a hned v úvodu se dostali do několika zajímavých příležitostí. Jejich rozlet ovšem přibrzdilo vyloučení Ronalda Knota, který byl potrestán za podrážení. Tygři ale zvládli oslabení skvěle a následně se již dostali do vedení! Michal Birner si šikovně podržel kotouč na modré a poté přihrál na levý kruh Radanu Lencovi, který byl v ideální pozici pro střelu. Místo ní však ještě prodloužil na Tomáše Hanouska, jenž i z trochu ostřejšího úhlu zamířil přesně do odkryté brány!

V polovině úvodního dějství byl za hrubost vyloučen Jaroslav Vlach, když se rozhodl pomstít tvrdě atakovaného Radovana Pavlíka. Hradec ovšem nevyužil přesilovku ani tentokrát a o chvíli později navíc promarnil velkou šanci Vladimír Růžička. Naopak Severočeši svou další příležitost využili! A opět u toho byl Michal Birner, který v přečíslení tři na jednoho precizní žabičkou nabil Michalu Bulířovi a ten se z voleje trefil přesně pod víko. Závěr první periody obohatila bitka mezi Adamem Musilem a Radimem Šaldou, přičemž pěstní konfrontaci nakonec ovládl liberecký bijec. Třináct vteřin před první sirénou mohl Mountfield snížit a vylepšit si tak výchozí pozici na druhou část, jenže Jeremie Blain pálil pouze do břevna!

Adam Musil proti Radimu Šaldovi

Prostřední dvacetiminutovku začali pro změnu aktivněji Východočeši, kteří zasypali Petra Kváču smrští střel. Maskovaný muž v modrém dresu ale své spoluhráče podržel. Ti se poté postupně dostali zpět do tempa a nastala nefalšovaná bitva o každý metr ledu, která hodně připomínala play-off. V podstatě jediné vážnější situaci se ocitl Dávid Gríger, který po nahrávce Adama Najmana nadělal Štěpánu Lukešovi nemalé problémy.

Když se však utkání přehouplo do své druhé poloviny, byla k vidění jedna šance za druhou. Adam Najman vyslal do útoku Radana Lence, jenž z levého kruhu těsně minul horní tyč. Hned na to Jaroslav Vlach nevyužil trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu na Jana Šíra. Hrozili ovšem i Hradečtí. Radek Smoleňák přihrál zpoza brány Lukáši Cingelovi, jehož ránu z bezprostřední blízkosti stihl Petr Kváča na poslední chvíli vyrazit. Hosté se ale nakonec dočkali. Jeremie Blain z pravé strany poslal kotouč do skrumáže před bránou a tam jeho nabídku šikovně tečoval do sítě Radek Smoleňák.

Ronald Knot vyváží kotouč

Na začátku poslední periody tak nebylo vůbec nic jistého. Mountfield začal tlakem a svěřenci trenéra Patrika Augusty jen s vypětím všech sil udrželi hubený náskok. Ve 45. minutě putoval na trestnou lavici Radim Šalda a byť šelmy početní výhodu nevyužily, aspoň se díky ní opět nastartovaly. Atmosféra na ledové ploše se dala krájet, i přesto měli ale oba gólmani minimum práce, boj totiž probíhal především u mantinelů.

V závěrečných minutách začal tlak Mountfieldu sílit a především při jeho přesilovce zažili Tygři velmi horké chvilky. Podpořeni skvělým výkonem Petra Kváči nicméně ustáli nápor hostů a necelé čtyři minuty před koncem přišel velmi důležitý protiúder. Radan Lenc nejdříve napálil břevno Lukešovy svatyně, brankář Hradce ovšem inkasoval hned vzápětí. Michal Bulíř vyjel zpoza brány, z otočky poslal puk do horního rohu a svým druhým gólem v zápase vrátil Liberci dvoubrankové vedení.

Východočeši se stále nevzdávali, jenže modro-bílí už se o tři body připravit nenechali. Bílí Tygři ovládli náročné střetnutí a v důležitém utkání o elitní čtyřku získali všechny tři body!

„Jsme spokojeni s výsledkem i s předvedenou hrou. Bylo to velice těžké utkání, na ledě se hodně jiskřilo a připomínalo to už trochu play-off. Všichni naši hráči podali obětavý výkon a patří jim zasloužená gratulace.“

David Kočí
„O osudu utkání rozhodly dvě věci. Ta první byl náš vstup do zápasu. První třetina od nás byla hodně vlažná, neměli jsme dobrý pohyb a ke střele jsme se dostali až někdy v desáté minutě. I kvůli tomu nám soupeř odskočil na dva góly. Druhý faktor byl, že jsme i přes zlepšení v dalších dvou částech nedokázali proměňovat naše šance.“