Tygři nestačili na lídra tabulky a prohráli s Třincem 0:4

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - V rámci 46. kola čekal Tygry pořádně těžký oříšek v podobě Ocelářů z Třince. Současný lídr tabulky od začátku naplno ukázal svou sílu a Liberecké přehrával. Hosté si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který v průběhu zápasu ještě navýšili a nakonec zaslouženě vyhráli 4:0. Svěřenci Patrika Augusty se i přes nepříznivý stav až do závěrečné sirény snažili s utkáním něco udělat, na Slezany to však nestačilo.

47. kolo, neděle 21. února 2021
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Stránský (Martin Růžička), 19. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský), 24. P. Vrána (Hrňa, M. Stránský), 46. Kurovský (Rodewald, Freibergs) Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 0:4.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský – Průžek.

HC Oceláři Třinec

Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Hrňa – Dravecký (A).

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, první větší šanci měli ale na svých hokejkách Tygři. Michal Birner dostal v obranném pásmu přihrávku do rychlosti a řítil se na brankáře Jakuba Štěpánka, ten ale jeho ránu ukryl ve své lapačce. A poté už začali úřadovat Třinečtí. V 11. minutě si z rohu vybruslil Martin Růžička, hezkou žabičkou našel Matěje Stránského, jenž už se tváři v tvář Kváčovi nemýlil - 0:1.

Oceláře vstřelená branka nabudila a i nadále byli na ledě více vidět. Zahrozili dokonce i ve vlastním oslabení, teč Mariána Adamka ale nakonec úspěšná nebyla. Zanedlouho se do samostatného úniku dostal Miloš Roman, jenže bekhendem těsně přestřelil. V 19. minutě už se však hosté mohli opět radovat. Rychlé přečíslení 3 na 2 vyřešil Petr Vrána krásnou přihrávkou na Martina Růžičku, proti jehož střele se Petr Kváča neměl šanci přesunout - 1:1. Několik sekund před první sirénou mohl ještě snížit Mislav Rosandič, z ideální pozice ale orazítkoval tyč třinecké branky.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří si za svou aktivitu vysloužili zvýhodněnou přesilovku 5 na 3. V té sice Erik Hrňa z pravého kruhu pálil jen do tyče, puk se ale odrazil přímo na hůl Petra Vrány, před nímž už byla jen prázdná branka - 0:3. Po inkasovaném gólu měli Liberečtí několik nadějných střídaní, v kterých si vypracovali dobrý tlak, žádnou větší šanci z něj nicméně nevytěžili.

V 36. minutě mohlo být pro Tygry ještě hůř. Po hezké teči Daniela Kurovského ještě nebezpečně dorážel Tomáš Marcinko, Petr Kváča ale oba pokusy pokryl. Vzápětí dostali domácí k dispozici přesilovku, ani v ní si ale žádnou větší příležitost nevypracovali. Před poslední třetinou tak na svého soupeře ztráceli tři branky.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se do nadějné pozice dostal Dávid Gríger, na přihrávku Adama Najmana ale těsně nedosáhl. Poté se už o slovo opět přihlásili Oceláři. Tvrdou ránu Martina Růžičky sice ještě Petr Kváča vyrazil, v 46. minutě už ale kapituloval. Jack Rodewald posunul kotouč na Daniela Kurovského, který se protlačil až před branku a hezkou kličkou nedal libereckému brankáři šanci - 0:4!

Ve zbytku utkání si Tygři sice vypracovali několik příležitostí, všechny je ale pochytal Jakub Štěpánek. Blízko ke gólu měli hlavně Jaroslav Vlach a v samém závěru i Michal Birner, s oběma šancemi si však třinecký gólman poradil. Další branku už nepřidali ani hosté, kteří tak nakonec vyhráli 4:0.

Patrik Augusta
„Soupeř byl dnes lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme podle mě měli špatný vstup do utkání, první třetinu jsme prohráli o dvě branky, což určilo ráz celého utkání.“

Marek Zadina
„Myslím si, že jsme velmi dobře odehráli první třetinu. Ta z naší strany byla velmi dobrá, vypracovali jsme si v ní dvougólový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce jsme trochu vypadli z tempa, naštěstí jsme se ale prosadili v přesilovce. Udělali jsme pár chyb v obranném pásmu, které by se nám neměly stávat. Před třetí třetinou jsme věděli, že domácí budou tlačit, my jsme ale hráli organizovaně v obraně a do velkých šancí jsme je moc nepouštěli. Celkově jsme odehráli dobrý zápas, tým dobře pracoval dopředu i dozadu. Vyzdvihnout musím i výkon gólmana, který si zaslouženě vychytal čisté konto.“