Reportáž

Bitva s Plzní vrcholila v prodloužení, bod navíc vystřelil Tygrům Bulíř

Liberec - Bílí Tygři za sebou mají další pořádně dramatický duel. V souboji dvou týmů z horní poloviny tabulky přivítali nebezpečnou Plzeň. I přes značnou střeleckou převahu šelem rozhodovala o vítězi nastavená pětiminutovka. Tu vítězným gólem ukončil předčasně liberecký Michal Bulíř, a tak si klub z Podještědí připsal další důležitou výhru.

Důležitost zápasu byla od samého začátku patrná na všech jeho aktérech. O něco větší aktivitou v úvodní dvacetiminutovce hýřili Bilí Tygři, kteří na hostujícího brankáře Pavláta vyslali hned čtrnáct střeleckých pokusů.

Strážce plzeňské svatyně se ale v prvním dějství nenechal zaskočit a všechny střely šelem zlikvidoval. Asi nejvíce se zapotil při rychlém kontru dvojice Jelínek-Pavlík, když se ve svém brankovišti musel roztáhnout proti forhendové kličce druhého jmenovaného.


Po změně stran poprvé výrazně zahrozili také Západočeši a hned z toho byl gól. Pavel Musil zpoza brány procedil kotouč na hokejku Petra Kodýtka, jenž z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Pavelku.

Inkasovaná branka šelmy zdravě naštvala. Krátce po ní zazvonil na tyč plzeňské brány Knot a daleko ke srovnání neměla ani chirurgická teč Daniela Špačka. Zdánlivě marné dobývání hostující klece skončilo až v přesilové hře Tygrů v závěru druhé třetiny. Vlach naservíroval kotouč Dávidu Grígerovi před odkrytou bránu a slovenskému kanonýrovi už stačilo jen šikovně nastavit hůl.

V závěrečné třetině měly oba celky dobré příležitosti naklonit skóre na svoji stranu, jenže jak Straka, tak i na druhé straně Najman těmi vůbec nejslibnějšími pohrdli. V závěru základní hrací doby se pak Západočechům naskytla jedinečná možnost utkání rozhodnout.


Dva menší tresty pro Liberec v krátké době za sebou znamenaly dvojnásobnou početní výhodu pro partu kolem Milana Gulaše, jenže ani tu, především zásluhou vynikajícího Pavelky, Škoda nedokázala využít, a tak se šlo do prodloužení.

V něm Tygři nejprve ustáli pokračující přesilovku Západočechů a posléze utkání zlomili definitivně na svou stranu. Radan Lenc zpoza brány nezištně našel Michala Bulíře, který pohotovým zakončením vystřelil Severočechům bod navíc.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání. Soupeř výborně bránil. Snažili jsme se přes řadu osobních soubojů dostat k nějakým šancím a pár jsme si jich i vytvořili. Z naší strany to byl dobře odehraný zápas. Jsem rád, že v závěru jsme urvali vítězství. Samozřejmě musím pochválit kluky z oslabení a několik zákroků Jardy Pavelky."
Ladislav Čihák
HC Škoda Plzeň
„Pojďme si sportovně přiznat, že Liberec byl celý zápas lepší a aktivnější. Na druhou stranu musím pochválit kluky, že to ubránili. Samozřejmě to podpořil skvělým výkonem i gólman. Jsme rádi, že jsme urvali alespoň bod. Věděli jsme, o co hrajeme, ale vývoj utkání podle toho nevypadal. Liberec nás tlačil. My jsme mohli rozhodnout v přesilovce pět na tři. Nepodařilo se a bohužel jsme v prodloužení inkasovali."

Fotogalerie

Související