Tygři zlomili Berany pěti góly ve druhé třetině a připisují si tři body

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Šelmy poslední domácí představení v Home Credit Areně v základní části letošního ročníku zvládly. Zpočátku to sice na brankové hody nevypadalo, ve druhé periodě jich však padlo hned šest, z toho pět na straně Severočechů. Po výsledku 5:2 tak zůstavá celý bodový zisk pod Ještědem.

51. kolo, pátek 05. března 2021
5:2
(0:0, 5:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Bulíř (Gríger, Lenc), 25. A. Musil (Birner), 27. Gríger (Najman, Bulíř), 34. Birner (A. Musil, Derner), 39. Najman (Bulíř) – 36. Okál (Honejsek), 52. Václavek (Okál). Rozhodčí: Svoboda, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 47:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, Kunst, T. Hanousek – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, D. Špaček.

PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), Gazda, Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Suhrada – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Okál, Honejsek, Václavek – Sebera, P. Sedláček, Chludil – Frömel, Karafiát, J. Ondráček.

Do posledního domácího utkání základní části šelmy vletěly velmi aktivně, hrály na kotouči a vypracovaly si i značnou střeleckou převahu. První výraznou možnost k otevření brankového účtu si i tak připsali hosté ze Zlína, kteří ve vlastním oslabení pláchli do přečíslení dvou proti jednomu. Pokus Pavla Sedláčka ale skončil jen na pozorném Petru Kváčovi.

Ve druhé polovině třetiny už hrozili domácí, jmenovitě Adam Musil svým bekhendovým pokusem z mezikruží a Radan Lenc, jenž se před Danielem Hufem ocitl na okamžik úplně sám. Oba pokusy však zlínský gólman vykryl, a přestože Severočeši svého soupeře nakonec přestříleli poměrem 18:4, do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Pokus o dorážku v prostoru Daniela Hufa

Zato ve druhé periodě se s góly doslova roztrhl pytel! Nejprve ve hře pět na čtyři zakončil přesně pod beton po pohledné akci Michal Bulíř – 1:0! Nato se z levé strany natlačil do šance Adam Musil a trefil podobné místo jako Bulíř před ním – 2:0! O chvíli později šli Liberečtí do ještě většího trháku. Adam Najman totiž u vzdálenější tyčky našel Dávida Grígera, který usměrnil puk do sítě – 3:0! A to vše během 4 minut a 15 sekund.

Brankostroj ale nekončil. Po nahození Lukáše Dernera měl lehkou práci na brankovišti Michal Birner – 4:0! Poté o sobě dali vědět Berani, když Zdeněk Okál individuální akcí a následnou střelou z osy hřiště do protipohybu Petra Kváči snížil – 4:1. Poslední slovo si ovšem vzal Adam Najman, jenž svým druhým zásahem sezony, opět proti Zlínu, uzavřel druhou dvacetiminutovku – 5:1!

Michal Birner doráží puk do sítě

Třetí třetina začala o poznání klidněji, co se zápisů na střeleckou listinu týče. Přesto mohl v pořadí již šestý liberecký zářez přidat Dávid Gríger. Ten byl blízko k doražení kusu černé gumy do prázdné klece, jelikož Daniel Huf již byl zcela mimo své postavení. Naštěstí pro něj ho ale zdatně zastoupil Antonín Honejsek, jenž tento pokus zblokoval před brankovou čarou.

V 50. minutě ujel sám na Petra Kváču Lukáš Chludil, na libereckého maskovaného muže však nevyzrál. O přibližně dvě minuty později přišel další zlínský kontr, Jan Václavek vytáhl bekhendový blafák a přidal svou druhou trefu v sezoně – 5:2. V závěru ještě Tygři ubránili dvojité oslabení, a jelikož další góly nepadly, mohli slavit tříbodový zisk. Díky tomu tak svěřenci trenéra Patrika Augusty mají přímý postup do play-off stále ve svých rukách, v posledním kole proti Vítkovicím budou muset uhrát minimálně dva body.

Patrik Augusta
„Jsme rádi za vítězství, potřebovali jsme ho, abychom se udrželi ve hře o nejlepší čtyřku, tu nakonec rozhodne poslední kolo. Začátek utkání byl z naší strany malinko nervózní, nedostávali jsme se do ideálních brankových příležitostí. Zlín dobře bránil, avšak po tom prvním gólu si myslím, že to z hráčů spadlo. Pak jsme odehráli výbornou druhou třetinu, která rozhodla o osudu tohoto zápasu.“

Martin Hamrlík
„Utkání jsme zvládli poměrně dobře, alespoň tedy vzhledem k naší formě. Ve druhé třetině jsme se zcela zhroutili, byl to obrovský výpadek. Nejlepší byla z naší strany první perioda, třetí byla koukatelná, ale ta druhá byla katastrofální. Výsledek 2:5 je pro nás ještě dobrý, bojujeme sami se sebou. Po úvodní dvacetiminutovce jsme byli optimističtí, že by to mohlo dopadnout dobře. Třetí perioda je malá náplast na zpáteční cestu, ale zkrátka na tu druhou se nedalo dívat, ve všem jsme byli horší a těch gólů mohlo napadat klidně i více než pět. Takhle to byl ještě hokejový výsledek, ale zápas se hraje šedesát minut, nikoliv čtyřicet.“