To byla kanonáda! Dorost položil Litvínov osmi góly

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygří dorost zažil pořádně povedené utkání na ledě Vervy! Už zpočátku si Liberečtí vytvořili tříbrankové vedení, které nepustili a zaslouženě sklidili tři body! V zápase se blýskli útočníci Jakub Hujer a Tadeáš Vološín, kteří přispěli dvěma góly, a také Lukáš Plos, jenž si připsal 1+3!

9. kolo, neděle 11. října 2020
2:8
(0:1, 1:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 29. Bednařík (Werner), 41. Kuchař (Bednařík) – 6. Jobek (Fiala), 22. Vološín (Leden), 26. Hujer (Cibulka), 37. Leden (Kříž), 40. Plos (Culek, Dvořák), 52. Hujer (Jansa, Meisel), 58. Vološín (Pérez J., Plos), 59. Dvořák (Plos, Leden). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:8.

HC VERVA Litvínov

Kokhanin (Tuhý) – Vyhlídal, Dudáček, Hora, Kuchař, Zetek, Werner (C), Bystřický – Ščislák, Postl, Bár, Beran, Bednařík, Čech, Šprynar, Vlasenko, Pačan, Tůma.

Vopravil (Macourek) – Patzelt (C), Pérez D., Cibulka, Meisel, Dvořák, Várady, Culek – Jansa, Hujer, Vyhlídko, Pérez J., Fiala, Kříž, Leden, Riedel, Plos, Jobek, Vološín.

Liberečtí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Do nebezpečnější šance se však první dostali domácí, když ujel samotný Jan Špynar a forhendem zakončoval těsně mimo bránu. V šesté minutě se Tygrům skvěle povedla kombinace v útočném pásmu. Samuel Fiala na modré čáře zpracoval kotouč a poslal ho na volného Milana Tadeáše Jobka, jenž úřadoval před bránou a poslal Liberec do vedení 0:1!

V druhé polovině úvodní periody měl gól na hokejce Jakub Hujer, který prokličkoval přes litvínovské obránce až k Matiasu Kokhaninovi, kde zkusil zakončit mezi betony, ale nakonec neúspěšně. Před zazvoněním sirény musely šelmy čelit nepříjemnému oslabení, které ovšem ustály a udržely si těsné vedení.

Začátek další dvacetiminutovky Severočeši vzali do vlastní režie. Ještě v nedohraném oslabení z předešlé části využil chybu soupeře Tadeáš Vološín a zamířil přesně mezi lapačku a beton - 0:2! O necelé čtyři minuty později zářil Jakub Hujer v individuální akci, když překonal kličkou do forhendu gólmana Vervy, a navýšil na 0:3!

Ve 29. chemici poprvé udeřili z akce, kdy se na libereckou bránu řítili hned ve třech na nikoho. Zakončení provedl Jakub Bednařík stažením puku do bekhendu přímo k pravé tyči - 1:3. Tygři ale Vervu nenechali dlouho čekat, volný Matěj Leden před bránou dostal svižnou nahrávku a následně se trefil mezi betony brankáře - 1:4. Liberec slavil ještě 48 vteřin před koncem třetiny po parádní střele Lukáše Plose do horního rohu - 1:5!

Do závěrečné třetiny nastoupili Tygři s vysokým náskokem a psychickým klidem, nicméně Litvínov hned v první minutě snížil. Autorem gólu byl Jakub Kuchař, který dostal nabito mezi kruhy a přečetl pohyby hostujícího gólmana - 2:5. O pár chvil později předvedli modrobílí ukázkovou akci ve třech proti samotnému Matiasu Kokhaninovi. Šestý gól Liberce pohotově padl do odkryté klece za pomoci Jakuba Hujera - 2:6!

Závěr utkání si Liberečtí mladíci pohlídali ve velkém stylu a rovnou přidali ještě dva zásahy! Jaromír Pérez naservíroval kotouč zpoza brány na Tadeáše Vološína, jenž kotouč dopravil za brankovou čáru z bezprostřední blízkosti - 2:7. Nakonec ještě přidal trefu Jakub Dvořák a ukončil tak gólovou nadílku libereckého celku.

„První třetina nebyla z naší strany úplně ideální, ale od druhé jsme se zvedli. Napadalo nám to tam a jsme za to rádi.“

Martin Nosek
„Druhé utkání po sobě, stejný výsledek a špatný výkon. Do těchto situací se dostáváme sami, protože hrajeme příliš laxně. Neplníme, co si řekneme na tréninku, a pak to tak dopadá. Doufejme, že nám pauza pomůže, protože rádi bychom předváděli lepší výkony.“