Další vítězství pro dvacítku! V posledním utkání před vynucenou pauzou přetlačila Duklu

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Necelých 24 hodin po utkání se Slavií přivítali svěřenci Milana Plodka soupeře z dolních pater tabulky. Jihlava ovšem nastoupila nebojácně a s Tygry sehrála parádní vyrovnanou partii! O něco nebezpečnější byli přece jenom domácí, kteří i díky dvěma trefám Adama Měchury oslavili další tři body a do vynucené dvoutýdenní pauzy mohou jít s dobrou náladou.

18. kolo, sobota 10. října 2020

Branky a nahrávky: 9. Cikhart, 47. Měchura (Hujer, Drábek), 49. Měchura (Böhm) – 7. Vyvial (Melenovský, Kravec), 48. Juda (Brož). Rozhodčí: Battěk - Špůr, Bosák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: bez diváků. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Král – Kollert, Adamec (A), Bieniek, Hladík, Patzelt, Böhm – Hujer, Vomáčka, Cikhart, Jansa, Strnad, Měchura, Drábek, Nezbeda (C), Rossmy, Zajíček, Gajda, Putz.

HC Dukla Jihlava

Maláč (Krejčí) – Piskač, Kerber, Dvořák, Zeman, Rašín, Macek – Brož (A), Melenovský, Zdarsa, Vyvial, Nevšímal, Juda (C), Rauš (A), Malenovský, Doležal, Kravec, Pavelec.

Nejlepší obrana je útok. Tímto heslem se zřejmě v úvodu zápasu oba týmy řídily, k vidění byl totiž festival šancí na obou stranách. Nejblíže k otevření skóre byl Josef Vyvial, který z mezikruží rozezvučel tyč. Stejný hráč se však přece jenom radoval, když v další akci prostrčil puk mezi betony Daniela Krále - 0:1.

Liberec se ale nenechal rozhodit a šel si za vyrovnáním. Proti Michaelu Drábkovi se ještě brankář Maláč famózně přemístil, jenže když si kotouč ve vlastním oslabení vybojoval Jan Cikhart, který svůj únik zakončil přesně pod lapačku, byl už bezmocný - 1:1! Prim poté chvilku hrály defenzivy a skóre se před první pauzou více neměnilo.

Cikhart se měl šanci trefit i na startu prostřední části, jenže tentokrát v podobné situaci nastřelil jen rameno gólmana. Domácí se posléze museli bránit v pětiminutovém oslabení, nicméně byli to znovu oni, kdo mohl paradoxně udeřit. Adam Měchura svoji samostatnou akci nedokončil jen těsně. Jelikož Filip Maláč zlikvidoval i další nebezpečné příležitosti, bylo před třetí dvacetiminutovkou vše otevřené.

Ve 47. minutě rozjel Michael Drábek rychlou akci, kterou s pomocí Jakuba Hujera proměnil v úspěšnou dorážku Adam Měchura - 2:1. Vedení ovšem šelmám vydrželo jen několik desítek sekund. O bleskovou odpověď se postaral, taktéž z dorážky, pohotový Miroslav Juda - 2:2.

V gólově plodné pasáži však přece jenom měli finální slovo Bílí Tygři! Adam Měchura zaparkoval před Maláčovu bránu a precizně tečoval střelu Martina Böhma od modré čáry - 3:2. O slovo se poté přihlásili liberečtí beci. Miloslav Adamec z úhlu otřel své zakončení o tyčku, Szymon Bieniek pak už zvedal ruce nad hlavu, nicméně jeho gólová střela přišla těsně po odpískání soupeřova faulu.

Jihlava to v závěru zkusila i v šesti, jenže žádnou vyloženou příležitost si už nevypracovala. Naši junioři tedy počtvrté za sebou berou tři body!

Milan Plodek
„Bylo to hodně těžké. Po včerejším utkání jsme si něco řekli a na Jihlavu jsme nastoupili dobře. Narazili jsme ale na urputného soupeře, Dukla velmi dobře bruslila a hrála agresivně. My jsme se dnes její hře přizpůsobili a myslím, že to byl kvalitní juniorský zápas. Bylo to hodně o bruslení, stálo nás to spoustu sil.“

18. kolo, sobota 10. října 2020

HC Dukla Jihlava