Juniorka otočila boj se Slavií a slaví třetí výhru v řadě!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygři se na začátku duelu nemohli sladit a po první třetině tak na soupeře ztráceli gól. Po trefě Tomáše Kollerta ale chytili tempo a rázem vedli 3:1! V závěru sešívaní ještě snížili a bojovali o remízu do poslední chvíle, nicméně Daniel Král v bráně předvedl skvělé zákroky, tudíž i jeho zásluhou dvacítka vybojovala třetí vítězství v řadě!

19. kolo, pátek 09. října 2020
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Kollert, 36. Měchura (Hujer), 43. Jansa – 1. Kvasnička (Němeček, Slavíček), 52. Puczek (Tichý). Rozhodčí: Lacina – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Král (Krátký) – Kollert, Kovář, Adamec (A), Bieniek, Patzelt, Böhm – Hujer, Křepelka (C), Vomáčka, Cikhart, Jansa, Strnad, Měchura, Drábek, Nezbeda (A), Rossmy, Gajda, Putz.

HC Slavia Praha

Pittr (Ondrík) – Stejskal, Hovorka (A), Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Kluch – Štrombach, Havrda (C), Kižlin, Malínek, Slavíček, Turek, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Puczek.

Slávisté na ledě překvapili hned v úvodu. Po nepovedené přihrávce Tygrů se hosté zmocnili kotouče a ke střele od modré se dostal Šimon Slavíček. Jeho nahození nakonec stihl tečovat Matěj Kvasnička, který otevřel skóre - 0:1. Pražané si už po jedné minutě brousili zuby na další gól, nicméně Daniel Král rychlé akci zabránil svým betonem.

Liberečtí zatím nenacházeli recept, jak na soupeře vyzrát, podařilo se jim však vyhnout potenciálnímu nebezpečí pramenících z oslabení. Gólman Tygrů svůj celek perfektně podržel, hlavně ve chvíli, kdy se mu Maxim Havrda dostal do pozice tváří v tvář. Hostující útočník chtěl zakončovat mezi ruku a tělo, ale neúspěšně, a tak sešívaní po zazvonění sirény odjížděli pouze s těsným náskokem.

V první polovině druhé třetiny měl velkou příležitost snížit Jakub Hujer. Ten se dostal jako první mezi kruhy k volnému puku a prakticky mířil do odkryté sítě, ale tentokrát se předvedl Michal Pittr skvělým zákrokem. Ve 34. minutě přišel zlom a bylo vyrovnáno! Tomáš Kollert využil šance nepozornosti obránců před bránou a od modré čáry vystřelil. Zmatek kolem pražského brankáře nakonec umožnil kotouči proklouznout mezi betony - 1:1!

Uběhly dvě minuty a Severočeši se opět ofenzivně ozvali. Podél pravého mantinelu sprintoval Jakub Hujer, jenž sice brankáře nepropálil, ale naservíroval dorážku pro Adama Měchuru - 2:1! V závěru měl třetí gól na holi Jan Cikhart po odražené střele, nakonec se ale Michal Pittr stihl přemístit.

V poslední periodě se Tygrům podařila souhra v přesilové hře. V mezikruží byl připraven Filip Jansa a jakmile dostal nabito, zamířil naprosto přesně do horního rohu soupeřovy svatyně - 3:1! Šelmy Slavii sevřely natolik, že se za hostujícím gólmanem ozvala tyč. To byla velká škoda, jelikož v 52. minutě vzal Jiří Puczek všechno na sebe, objel liberecké beky a nakonec šikovně snížil pomocí bekhendu - 3:2.

Závěr utkání bylo drama do poslední vteřiny. Liberecký strážce měl plné ruce práce, ale všechny razantní pokusy zlikvidoval lapačkou. Slavia zkusila štěstí v šesti a navíc si vybojovala početní výhodu, což mohlo rozhodnout. V poslední naději vypálil Maxim Havrda, ale celou situaci zachránil báječný Daniel Král včasným přesunem! Tygři tak pod Ještědem berou vítězství za tři body.

„V minulém týdnu jsme naše soupeře přestříleli a kluky jsme chválili za dobrý pohyb a důraznou hru. Tentokrát si ale hráči mysleli, že to asi půjde samo, což nešlo. Slavia byla v první třetině lepší, tak jsme klukům leccos řekli. Poté se hra zvedla, ale chtěli jsme od nich víc. Chceme, aby byli v reprezentacích a aby byli draftovaní. Pokud si to neuvědomí a nebudou předvádět v juniorce stoprocentní výkony, tak nemají šanci se posouvat. Je to jen na nich, jak si to v hlavě urovnají.“