Tygřice vysoko podlehly karlovarským Dračicím

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Ve třetím kole 1. ligy žen se Tygřice vydaly do Karlových Varů. Ty minulou sezónu celou ligu vyhrály a i letos si zatím drží svou neporazitelnost. Ačkoliv skvělý zápas odehrála liberecká gólmanka Urbanová, která pokryla celkem 63 střel, všechny šance Dračic se libereckým ženám ubránit nepovedlo, podlehly Varům vysoko 0:7 a domů se vrátily bez bodového zisku. Obzvláště povedeným bylo klání pro karlovarskou kapitánku Rohanovou, jež zaznamenala čtyři kanadské body za tři branky a asistenci.

3. kolo, neděle 27. září 2020
7:0
(3:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Fričová (Rohanová, Horvátová), 15. Rohanová (Gruntová), 18. Šmajdová (Fričová), 22. Horvátová (Šmajdová), 34. Rohanová (Šmajdová), 51. Horvátová, 52. Rohanová (Šmajdová) . Rozhodčí: Josef Helecz, Oldřich Orel, Jakub Suchý . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 63:8 . Průběh utkání: 3:0, 2:0, 2:0 .

Dračice Karlovy Vary

Mádlová – Králová, Mašková, Pavelková, Šmajdová, Zavřelová – Fričová, Rohanová (C), Horvátová – Šabatová, Popadincová, Gruntová – Orlichová, Legdanová

Urbanová – Forbelská, Hornická, Štěrbová, Vimmerová (A) – Raselová (C), Procházková, Jarošová – Skalská, Korečková, Urbánková

Tygřice do utkání musely nastoupit bez svých stálých opor, útočnic Plosové a Svatošové a obránkyň Koškové a Cejpové. I tak však liberecký tým o 11 hráčkách vstoupil do utkání dobře a až do 13. minuty se mu dařilo proti Dračicím bránit. Poté však přišly během 5 minut tři góly Karlovarských od Fričové, Rohanové a Šmajdové , přičemž druhou branku se podařilo Západočeškám dokonce vstřelit ve vlastním oslabení.

Ve druhé třetině Dračice na ledě ještě umocnily svoji útočnou převahu, z čehož vyplynuly celkem tři tresty obránkyň. Přesilovku, která následovala po odpískání hákování Vimmerové na karlovarskou Rohanovou, se poté podařilo využít Horvátové v čase 21:23. Na 5:0 poté zvyšovala v 34. minutě svým druhým gólem kapitánka Karlovaranek Rohanová.

Několikrát zmiňovaná střelkyně z předešlých třetin Rohanová poté dovršila svůj hattrick ve třetí části. Nejprve byl nešťastný vlastní gól Tygřic připsán v 51. minutě Horvátové a o minutu později na konečných 7:0 pro Vary uzavřela skóre právě Rohanová, pro kterou bylo toto utkání skutečně vydařené, jelikož si připsala čtyři kanadské body za tři branky a jednu asistenci. Karlovarské Dračice se tak posunuly na první příčku tabulky 1. ženské ligy před Pardubice, které ač mají shodný počet bodů – 6, na skóre jsou horším týmem. Šanci na porážku zapomenout budou mít Liberečanky již v neděli 4.10. na ledě HC Roudnice nad Labem, která v posledním kole porazila Jičín 3:2.