Ženy ve třetí třetině ztratily dobře rozehraný zápas s Roudnicí

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Na programu 4. kola 1. ženské soutěže měly Liberečanky venkovní utkání s Roudnicí nad Labem. Ačkoliv ve druhé třetině vedly nad týmem z Polabí už 2:0, o výsledku v neprospěch Tygřic rozhodla třetí třetina, kterou domácí tým dokázal vyhrát 4:1 a zajistil si tak tři body do tabulky. Tři kanadské body v zápase zaznamenala za gól a dvě nahrávky liberecká útočnice Karolína Hornická, jež byla u všech branek svého týmu.

4. kolo, neděle 04. října 2020
5:3
(0:1, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 39. Louthanová (Machová), 44. Malá (Bláhová), 50. Slavíčková (Mertová), 54. Malá (Bergerová), 57. Machová – 6. Hornická (Procházková), 31. Procházková (Hornická), 56. Raselová (Hornická) . Rozhodčí: Tomáš Arnold, Filip Janda, Samuel Hampl . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:22 . Střely na branku: 33:25 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1 .

HC Roudnice nad Labem

Dudková – Richtrová, Slavíčková, Jirotková, Bergerová – Bláhová (A), Mertová (C), Máchová – Malá, Berešová, Louthanová

Hluchá – Košková, Štěrbová, Cejpová, Horáková – Raselová (C), Hornická, Procházková – Forbelská, Vimmerová (A), Svatošová – Žáková, Ježková

Do utkání vstoupil lépe tým domácích, který měl v první třetině ze hry více. Přesto se z ní však vítězně podařio vyjít Tygřicím díky gólu Karolíny Hornické, která v 6. minutě překonala brankářku Dudkovou po asistenci Barbory Procházkové. Ačkoliv Roudnice vyvíjela často i po zbytek celé první části tlak v obranném pásmu Liberečanek a měla mnoho šancí, hostující gólmance Hluché se je všechny podařilo skvěle vykrýt.

V druhé třetině se Tygřice začaly na ledě lépe pohybovat a pro Roudnici byly více než rovnoceným soupeřem. Druhý liberecký gól se podařilo vsítit ve 31. minutě Barboře Procházkové ze střely bezprostředně po vyhraném buly Karolíny Hornické. Tygřice měly poté i další šance, využít je však nedokázaly. Minutu před odchodem do šaten se poté naopak podařilo Louthanové snížit na 1:2 pro Roudnici.

Jak je již pro vzájemná klání Tygřic s Roudnicí zvykem, o vítězi zápasu rozhoduje zejména třetí třetina a to se potvrdilo i tentokrát. Liberečanky si hned po přestávce dvakrát za sebou vysloužily trest za nedovolené bránění a zatímco první oslabení ještě ubránily, v tom druhém se ve 44. minutě podařilo Roudnici díky gólu Malé již výhodu využít. Do vedení se poté dostal tým z ústeckého kraje po brance Slavíčkové v 50. minutě. Svůj druhý gól na 4:2 poté přidala i Malá.

Na ten liberecké ženy reagovaly snížením v 56. minutě, kdy se po přihrávce od Hornické trefila Kateřina Raselová. Závěrečné slovo si však v 57. minutě vzala roudnická Machová, která uzavřela skóre zápasu na 5:3 pro domácí. Hráčky z města pod Ještědem si tak ani z druhého výjezdu ve čtrnácti dnech žádné body domů neodvezly a budou si na ně muset počkat nejméně do dalšího, tentokrát již domácího, zápasu s Berounem, který se na ploše Svijanské arény uskuteční 11.10.