Reportáž

Liberečtí na Machovského nevyzráli a utržili první porážku v play-off

Liberec - Tentokrát to bohužel nevyšlo. Bílí Tygři mohli semifinále se Spartou ukončit v nejkratší možné době, místo toho ale poprvé v letošním play-off poznávají pachuť porážky. Hosté rozhodli hned v první třetině, v níž si připsali rovnou tři přesné zásahy. Nakonec slaví výhru bez inkasovaného gólu a série se ještě minimálně na jedno utkání přesune do hlavního města.

Povedenější vstup do zápasu zaznamenali stejně jako v prvním duelu na libereckém ledě Pražané. Šelmy sice solidně ubránily úvodní oslabení, těsně po jeho skončení však už inkasovaly z hole Davida Dvořáčka, který si najel na pravou stranu a milimetrově přesnou ranou do pravého horního rohu zavěsil – 0:1.

Po pouhých dvaatřiceti sekundách bylo ještě hůře. Liberečtí zaváhali při rozehrávce v obranném pásmu a osamocené duo Rousek-Horák ujelo na Kváču, jehož po nahrávce na střelu do poloprázdné klece překonal Roman Horák – 0:2. Podobným laserem, jako dříve Dvořáček, překonal do třetice Kváču ještě Jan Košťálek a do kabin tak Tygři odcházeli za velmi nepříznivého stavu 0:3.

Petr Kváča inkasuje

Aktivnějším celkem prostřední pasáže utkání byla pražská Sparta. Do takřka samostatného úniku se dostal David Tomášek, o chvíli později si šanci připsal Michal Řepík, jenž se proháčkoval před Petra Kváču a z těsné blízkosti nebezpečně vypálil.

Novou krev do žil Liberci vlila téměř čtyřminutová hra v početní výhodě po dvou slepených vyloučeních sparťanů. Nebezpečně působila rána Dávida Grígera, která ovšem orazítkovala pouze oblouk Machovského branky. Posléze se hostující gólman vyznamenal také proti dělovce Jaroslava Vlacha a po skončení přesilovky netrefil poloodkrytou klec zase Adam Musil. Druhá třetina tedy byla ukončena bez gólového zápisu.

Petr Jelínek po první porážce v play-off:

„Určitě se nehroutíme! Je to jeden zápas, my jsme Spartě taky dali pět gólů na jejím ledě. Tentokrát nám to nevyšlo, v neděli je další utkání.“


Šelmy do závěrečné periody vkročily energicky a snahu by jim ani za nepříznivého stavu nikdo nemohl odepřít, jenže netrvalo dlouho a celek z hlavního města překonal brankáře Petra Kváču počtvrté. Zasloužil se o to Lukáš Rousek, který využil svého úniku po hrubce domácích přesnou ranou mezi betony – 0:4. Chvíli nato byl Andrej Kudrna faulován a arbitři nařídili trestné střílení, jehož se ujal sám faulovaný hráč. Ten však přestřelil.

Poté si Tygři vyzkoušeli více než minutu a půl dlouhou hru v pěti proti třem, již ale sparťané zkušeně ubránili a nakonec pečetili ve vlastní přesilovce vítězství. Roman Horák z prostoru u pravé tyče poslal křižnou přihrávku Michalu Řepíkovi, který se nemýlil – 0:5. Sparta tak odvrátila konec sezony a vynutila si pátý zápas. Série se ještě minimálně na jedno klání přestěhuje zpět do Prahy.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Nepovedl se nám vstup do utkání. V první třetině byla Sparta produktivní, což určilo ráz celého zápasu."
Miloslav Hořava
HC Sparta Praha
„Měli jsme dobrý začátek, ve kterém se nám podařilo dát dost šťastné góly. Následný tlak Liberce otupil náš gólman Machovský, jenž podal skvělý výkon. Myslím si, že jsme měli hodně štěstí, a proto jsme vyhráli."

Fotogalerie

Související