Reportáž

Liberec podruhé v řadě podlehl Spartě v prodloužení, rozhodne sedmý duel

Liberec - Bílí Tygři v šestém utkání série s pražskou Spartou sahali po postupu do finále. Svěřenci trenéra Augusty sice po čtyřiceti minutách prohrávali už 0:2, ale v třetí části zásluhou dvou gólů Dávida Grígera manko smazali a dotáhli zápas do prodloužení. V něm si však vynutil rozhodující sedmý zápas pro Spartu obránce Jan Košťálek.

Důležitost šestého semifinálového duelu byla na obou týmech patrná od úvodního buly. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se první dvacetiminutovka odehrála s minimem brankových příležitostí.

O něco aktivněji si během zahajovací periody počínali domácí Bílí Tygři. Do zajímavé střelecké pozice se dostal obránce Rosandič, který ale neprostřelil obranný val Sparty. Na druhé straně si Kváča s přehledem poradil s pěknou individuální akcí Pecha.

Adam Musil připraven dorážet před hostujícím brankářem

Severočeši působili živěji i na začátku druhého dějství. V dobrých šancích se zjevili Bulíř a posléze také Knot, jenže oba narazili na výborného Machovského v hostující kleci. Sparta naopak první opravdu velkou příležitost využila. Řepík mezi dvěma libereckými beky poslal kotouč do jízdy Lukáši Rouskovi a ten si v souboji tváří v tvář poradil s Kváčou ranou k bližší tyči.

Navzdory inkasované brance dělaly šelmy Pražanům problémy a i nadále byly aktivnější. Machovský však svůj tým podržel, a tak se rozvlnila síť na druhé straně. Řepík zpoza brány dalším výstavním pasem našel Romana Horáka, jenž rychlou ranou bez přípravy zvýraznil sparťanské vedení.

Dávid Gríger o srovnání stavu ve třetí třetině:

„Sami jsme po druhém dějství cítili, že to z naší strany není úplně ideální. Potřebovali jsme dát gól, který by nás nakopnul. Do třetí části jsme šli s tím, že budeme všechno tlačit do brány. Bylo to 0:2, takže jsme neměli co ztratit. Bohužel jsme to ale nedotáhli do vítězného konce.“


Liberečtí však nesložili zbraně. Lenc v přesilové hře zkraje třetí části oslovil stříleným pasem před brankou zaparkovaného Dávida Grígera a ten pohotově snížil na 1:2. Zanedlouho to pak pro Tygry bylo ještě veselejší. Birner propasíroval puk před Machovského, kde opět úřadoval slovenský kanonýr Dávid Gríger, jehož zásluhou se domácí mohli radovat z kýženého vyrovnání.

Podobně jako ve třetím a pátém utkání muselo i tentokrát o vítězi rozhodnout prodloužení. V něm o zajímavé momenty nebyla nouze, nakonec se ale štěstí přiklonilo na stranu Sparty. V čase 77:23 práskl do kotouče od modré čáry Jan Košťálek, jehož pumelici příklepem zastavila až síť za Petrem Kváčou. Liberec se tak pokusí urvat postup do finále v závěrečném sedmém duelu.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Viděli jsme další obrovskou bitvu se smutným koncem pro nás. Je těžké takhle podruhé za sebou prohrát v prodloužení, ale věřím, že naše mužstvo je silné a že charakter hráčů je velký. Připravíme se na čtvrtek na sedmý zápas."
Miloslav Hořava
HC Sparta Praha
„Byl to neskutečný boj. Musím říct, že se mi ten hokej strašně líbil. Mělo to emoce a všechno tam bylo. Ještě jednou neskutečný boj."

Fotogalerie

Související