Tygři bojovali až do poslední minuty. Nakonec ale končí stříbrní

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Třinec/Liberec - Bílí Tygři i s notně oslabenou sestavou hráli proti Ocelářům hodně vyrovnaný duel, domácí ale nakonec rozhodli dvěma góly v přesilovkách. Oceláři tak díky výhře 3:0 mohou oslavovat zisk mistrovského titulu, svěřenci trenéra Patrika Augusty končí na druhém místě.

F5, pondělí 26. dubna 2021

Branky a nahrávky: 30. Rodewald (Špaček), 52. M. Kovařčík (Gernát, Špaček), 58. Dravecký (Rodewald). Rozhodčí: Šír, Lacina – Hynek, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 3:0.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Chmielewski.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek (A), Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, Havlín, Kunst – Bulíř, A. Musil, Lenc (A) – J. Vlach, P. Jelínek (C), Najman – Rychlovský, Šír, D. Špaček – Průžek, Pabiška, A. Dlouhý.

Tygři do pátého zápasu nastoupili v oslabené sestavě, obejít se museli bez útočných opor Dávida Grígera a Michala Birnera. Na začátku utkání byli aktivnější Třinečtí. Po pouhých dvanácti sekundách našel Martin Růžička zpoza branky Lukáše Douderu, jeho ránu z mezikruží ale Petr Kváča ukryl ve své náruči.

Zanedlouho vymyslel Růžička další krásnou nahrávku a vyslal Erika Hrňu do samostatného úniku, při kterém si sice zkušený útočník Kváču položil, jenže branku z úhlu přestřelil. Ve zbylém průběhu první třetiny už tolik vyložených šancí k vidění nebylo, domácí byli nadále o něco aktivnější, Liberečtí je ale díky dobré obraně nepouštěli do větších příležitostí. Po úvodní dvacetiminutovce tak bylo skóre bezbrankové.

I v pátém finále bylo k vidění hodně emocí

Do druhé třetiny vstoupili Severočeši aktivněji než do té první. Vítr z plachet jim ale vzaly dvě třinecké přesilovky. Tu první sice Oceláři kvůli skvělým zákrokům Kváči nevyužili, v té druhé už však liberecký gólman inkasoval. Michael Špaček z levé strany zavezl kotouč do prostoru mezi kruhy, kde ho přenechal Jacku Rodewaldovi, který rychlou střelou otevřel skóre utkání - 1:0!

Tygři se ale nevzdali a svým aktivním napadáním dělali domácím nemalé problémy. Do zajímavé pozice se dostal obránce Petr Kolmann, jeho tvrdá rána však minula branku. Na druhé straně zahrozil Martin Růžička, ani jeho střela se ale neujala. Před druhou sirénou si Kváča poradil i s nebezpečným pokusem Patrika Hrehorčáka, po prostřední dvacetiminutovce tak Liberečtí odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

Ronald Knot o absenci klíčových hráčů

„Nemáme tak široký kádr, každá ztráta byla hodně znát. Když si vezmu, co za hráče jsme postrádali ve finálové sérii, tak by to asi položilo prakticky každý tým. Snažili jsme se s tím nějak popasovat, ale minimálně v závěru to určitě nějaký vliv mělo.“

Hned na začátku třetí třetiny si Tygři vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí, Ondřej Kacetl ale chytil jak ránu Knota, tak pokus Lence. I Oceláři ale měli své šance, tu největší si vypracoval Miloš Roman, který jel úplně sám na Kváču, jenže trefil tyč. V 52. minutě už se však domácí mohli radovat. Michael Špaček v přesilovce poslal kotouč na modrou čáru, odkud vypálil Martin Gernát a Michal Kovařčík jeho střelu nechytatelně tečoval přímo do sítě - 2:0.

Ani po druhé inkasované brance se ale šelmy nevzdaly. Velkou šanci na snížení si vytvořil Adam Najman, jenže sám před Kacetlem minul branku. V závěru to Liberečtí zkusili i v šesti, risk jim ale nevyšel a Třinec definitivně rozhodl o své výhře. Jack Rodewald sice kotouč do prázdné branky dotlačit nedokázal, Vladimír Dravecký však puk bez problémů dorazil - 3:0. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak sezónu 2020/21 končí na druhém místě.

Stříbrný tým

Patrik Augusta
„Páté utkání, stejně jako celou sérii, rozhodly přesilovky. Myslím si, že kromě prvního zápasu, který se nám nepodařil, bylo celé finále hodně vyrovnané. V závěru bylo důležité i to, že útok soupeře byl kvalitnější, my jsme nějaké hráče ztratili, což samozřejmě není výmluva, to se prostě stává. Jinak ale musím všem hráčům poděkovat, podávali výkony, jaké jsme od nich čekali. Jsem na celý tým hrdý. Gratuluji Třinci, hrál výborně hlavně v obraně, hodně těžce se proti němu prosazuje.“

Václav Varaďa
„Měli jsme dobrý vstup do utkání, myslím si, že jsme byli lepším týmem. V první třetině jsme sice nevstřelili branku, počkali jsme si však na svou šanci. V druhé části se hra vyrovnala, celkově bych ale řekl, že jsme si zasloužili vyhrát. Na Liberci bylo vidět, že mu chyběli klíčoví hráči, kteří by třeba vstřelili nějaký gól. Chtěl bych Tygrům poděkovat za dobrou sérii a pogratulovat jim k druhému místu.“

F5, pondělí 26. dubna 2021

HC Oceláři Třinec