Tygři získali v Litvínově bod. Dramatické nájezdy rozhodl Zdráhal

Litvínov/Liberec – Diváci na Stadionu Ivana Hlinky byli svědky urputného a bojovného zápasu, který byl hodně dlouho nerozhodný. V 53. minutě se domácí dostali do vedení, jenže Tygři stihli ještě srovnat a vynutili si nastavený čas. Rozhodnout nakonec musely samostatné nájezdy, v nich byl úspěšnější Litvínov.

2. kolo, neděle 12. září 2021
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Demel), 53. Jarůšek (Stříteský), rozh. náj. P. Zdráhal – 16. J. Vlach (Rosandić, Birner), 58. Filippi (Klepiš, Šmíd). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Strejček (LIT) 5+20 min. zásah do hlavy nebo krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3356. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

HC VERVA Litvínov

Godla (Zajíček) – Demel, Irving, Balinskis, D. Zeman, Strejček, Stříteský, O. Baláž – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka (A), Jícha, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – Šír.

Po úvodním oťukávání s nepřesnostmi na obou stranách převzali otěže zápasu Litvínovští, kteří zasypali Petra Kváču řadou střel. Ten se však více zapotil pouze při ráně Viktora Hübla, když jeho pokus vyrazil špičkou betonu. Tygři se dostali více do hry až při pětiminutovém vyloučení Jana Strejčka, které potrestali jedním gólem. Mislav Rosandič přihrál na pravý kruh Jaroslavu Vlachovi a ten svou dělovkou z první otevřel skóre. To ale čtrnáct vteřin před koncem vyrovnal Richard Jarůšek, který za čáru dorazil několikrát tečovanou střelu Patrika Demela.

Druhé dějství hokejové krásy moc nepobralo. Hrál se sice svižný hokej a hra se přelévala ze strany na stranu, jenže obě obrany fungovaly velmi dobře a dost často se navíc mužstva připravila o šanci vlastní nepřesností. Zpět do vedení mohl Tygry posunout během přesilové hry Mislav Rosandič, jenž ale tváří v tvář Denisu Godlovi mířil přesně do jeho výstroje. Na druhé straně se poté sám před Kváčou objevil Petr Straka, jenž s kličkou do bekhendu rovněž neuspěl.

Třetí třetina se dlouho nesla v duchu té druhé a halou to pořádně zahučelo až když začala poslední desetiminutovka základní hrací doby. Jan Ordoš totiž zkusil chytře vypálit zpoza obránce a orazítkoval tyč! Liberečtí začali být vzápětí mírně aktivnější, jenže paradoxně skórovali domácí. Richard Jarůšek obešel na pravém křídle Lukáše Dernera a poté ranou z kruhu procedil kotouč za Petra Kváču.

Jaroslav Vlach o dvou využitých přesilovkách

„Je pozitivní, že jsme je dokázali využít. Na druhou stranu jsme ale měli přesilovku i v prodloužení a mohli v ní rozhodnout, což se nestalo. Pomohli jsme si dvěma góly v početní výhodě, musíme se ovšem prosazovat i při hře pět na pět.“

Šelmám zbývalo na vyrovnání necelých osm minut, a tak vrhly veškeré síly do útoku. Verva se následně pod tlakem dopustila dvou faulů v krátkém sledu a hosté dvojnásobnou přesilovku využili! Jakub Klepiš křížnou přihrávkou nabil Tomáši Filippi, který úspěšným zakončením z voleje poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase nezužitkoval Michal Birner samostatný únik a následně svěřenci Patrika Augusty nevyužili početní výhodu, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch Litvínovu vystřelil výhru Patrik Zdráhal a Tygři si tak z Podkrušnohoří odváží bod.

Mislav Rosandič brání Viktora Hübla, FOTO: Edvard Beneš (hcverva.cz)

„Viděli jsme hokej nahoru-dolů. Oba týmy měly šanci vyhrát za tři body, oba týmy měly šanci vyhrát i za dva body, potom to musely rozhodnout až nájezdy. Domácí byli šťastnější, dali o gól víc a vyhráli.“

Vladimír Országh
„Pro nás to byla fantastická změna oproti minulému roku, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru. Těžký zápas s výborným soupeřem. Měli jsme problémy se sestavou, ale myslím si, že kluci to zvládli dobře. Oba týmy měly šanci na výhru. My jsme neskutečně rádi, protože jsme porazili jeden z TOP týmů Extraligy.“