V Boleslavi se Tygři prosadili pozdě a v prvním derby padli

Date of publication Author Ondřej Belák

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci Patrika Augusty válčili s Bruslaři o vítězství v prvním letošním vzájemném derby, po většinu času hry ale tahali za o trošku kratší konec provazu. Díky skvělému výkonu Petra Kváči bylo skóre přesto až do konce těsné. Liberec se prosadil až v poslední minutě zásluhou Marka Zachara, jehož branka už na body nestačila.

5. kolo, neděle 19. září 2021
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Kotala (Šťastný, Adam Raška I), 59. Šťastný – 60. M. Zachar (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Zika, Štěpánek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 947 Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (J. Růžička) – Ševc (C), D. Moravec, Bernad (A), Jánošík (A), Fillman, Pýcha, Vacík – Šťastný, Adam Raška I, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, O. Flynn – J. Dufek, Claireaux, Kotala – Jan Eberle, Bičevskis, Lunter.

Kváča (J. Pavelka) – Melancon, Šmíd (A), Rosandić, Vitásek, M. Ivan, Derner, Štibingr – Birner (A), Filippi, Gríger – Záborský, Klepiš, Faško-Rudáš – Ordoš, Jelínek (C), Zachar – Rychlovský, A. Najman, Šír.

Liberečtí si hned v úvodu připsali zajímavou příležitost, když Tomáš Záborský pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy zazvonil na tyčku. O pár minut později předvedl svoji typickou akci Marek Zachar, jenže Martin Ševc mu na poslední chvíli klepl do hole a forhendová klička úspěch neslavila. V dalších minutách postupně přebírali iniciativu Bruslaři a v přesilovce se dočkali také gólu, když se na brankovišti prosadil Jakub Kotala - 1:0.

Ve druhé třetině srážela Tygry nedisciplinovanost, oslabení ve třech však výborně zvládli. S vyloučeními se náš tým ovšem potýkal i nadále, směrem do ofenzivy tedy příliš nehrozil. Více ze hry měla Mladá Boleslav, skvělého Petra Kváču se jí ale překonat nedařilo. Největší šance měli Mitch Fillman a Jan Dufek, oba při svých únicích ztroskotali na libereckém brankáři.

Jakub Rychlovský o atmosféře v derby

„Bylo to parádní a vyhecované. Ve starší a menší hale atmosféra vyzní o to líp. I když jsme byli hosté, přidalo nám to náboj do zápasu. Škoda, že jsme nepodali výkon, jaký bychom si představovali. Měli jsme hodně oslabení, musíme se z toho do úterý poučit.“

Třetí část odšpuntovala nadějná situace T.J. Melancona, který v šanci jen těsně minul domácí branku. Poté už se Tygři museli soustředit znovu na obranu, když čtyřminutový trest obdržel Martin Faško-Rudáš. I díky pohotovému přesunu Petra Kváči proti dělovce Martina Pláňka si ve čtyřech znovu počínali úspěšně.

Náš tým tedy zůstal v těsném kontaktu do samotného závěru, i proto, že Petr Kváča skvěle zneškodnil i obrovskou příležitost Šťastného. Patrik Augusta brankáře vzápětí odvolal, nicméně větší šance se šelmy nedočkaly, puk do prázdné klece naopak poslal David Šťastný - 2:0. Když už se zdálo, že si Gašper Krošelj připíše nulu, 29 vteřin před koncem ho o ni pohotovou dorážkou připravil Marek Zachar - 2:1.

Více už bohužel Tygři nestihli a z města automobilů se vracejí bez bodů. Mladá Boleslav místo nich zároveň poskočila na průběžné první místo extraligové tabulky.

Derby bylo znovu tvrdé

Patrik Augusta
„Utkání rozhodl jeden přesilovkový gól. My jsme byli strašně nedisciplinovaní, devět vyloučení je strašně moc. To je skoro jedna třetina ve čtyřech. I když naše oslabení zaslouží absolutorium, hráči padali po hubě a velice dobře je odbránili, tak ten jeden gól rozhodl. Poslední zápasy se od začátku trápíme s produktivitou a tady to bylo vidět. Na jeden gól v posledních třiceti sekundách se tady těžko vyhrává. Soupeř hrál velice dobře a o jednu trefu byl lepší.“

Radim Rulík
„Myslím, že to byl dobrý zápas. Co se týče tempa a nasazení, byla úroveň výborná. Dále také skvělí gólmani, výborně chytal soupeřův brankář. Myslím si, že jsme si vytvořili víc šancí, ale on to pochytal, a proto rozhodovala jen jedna branka. Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce, i když jsme si to v závěru trochu zkomplikovali. Za těch 60 minut jsme ale podle mě vyhrát zasloužili.“