Reportáž

Najmanův gól nestačil. Tygři v Plzni prohráli 1:3

Plzeň/Liberec - Důležité utkání na ledě Plzně začali Tygři dobře a ve 13. minutě se dokonce dostali do vedení. Byl to však jejich poslední gólový zápis v tomto střetnutí. Indiáni poté skóre otočili a připsali si tři body.

První velkou šanci zápasu si v polovině první třetiny připsal Matyáš Kantner, který však nevyzrál na Jaroslava Pavelku. A hned na to Tygři poprvé udeřili! Miroslav Svoboda neudržel dělovku Jakuba Klepiše a Adam Najman doklepl kotouč za jeho záda. Domácí ale na druhé straně vzápětí využili přesilovku. Také Jaroslav Pavelka totiž pouze vyrazil pokus Tomáše Mertla a úspěšnou dorážkou vyrovnal stav utkání Martins Dzierkals.

Ve druhém dějství se pokračovalo ve vyrovnané hře, která se přelévala ze strany na stranu. Druhé branky se nakonec dočkali indiáni. Velkou příležitost sice spálil Tomáš Mertl, v polovině zápasu se ovšem David Jiříček napřáhl na pravé straně a nekompromisní ranou propálil hostujícího gólmana. Těsně před druhou sirénou mohl vyrovnat Martin Faško-Rudáš, jenže samostatný únik neproměnil.

Důležitost tohoto momentu se ukázala hned na začátku třetí části, kdy Martin Lang hledal před bránou spoluhráče a jeden z Tygrů si jeho pas nešťastně srazil do vlastní sítě. Severočeši tak museli vrhnout všechny své síly do útoku, jenže snížení už nepřišlo. Škodovka si své vedení pohlídala a tři body tak zůstaly na západě Čech.


Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Odehráli jsme velice dobrou třetinu, trošku nás mrzí ten gól, který jsme inkasovali v oslabení. Vůbec se nám nepovedla druhé část, kde soupeř přidal forčeking a my jsme prohrávali osobní souboje. Plzeň šla do vedení, což našim hráčům psychicky vůbec nepomohlo. Ve třetí třetině jsme se to snažili nakopnout, nicméně hned jsme inkasovali nešťastnou branku. Měli jsme dnes šance, ale nebylo jich moc. Na můj vkus si vůbec nepomáháme přesilovými hrami."
Miloš Říha
HC Škoda Plzeň
„První třetina byla z naší strany špatná, nehráli jsme to, na co jsme se připravovali. Možná to bylo i tím, že jsme v pátek nehráli, protože takticky to tam nebylo v pořádku. Začátek druhé periody byl obdobný, poté jsme si ale dali říct. Měli jsme stálý tlak. Rozhodující moment v utkání byl šťastný gól na 3:1. Soupeř pak sice měl šance, leč podržel nás Míra Svoboda. Musím kluky pochválit, šli vítězství naproti."

Související