Reportáž

Tygři padli s Kometou a vrací se domů bez bodu

Brno/Liberec – Tygři se v Brně dostali rychle do vedení, když se v oslabení trefil Jakub Klepiš. Kometa ovšem skóre otočila a hubený náskok si podržela až do závěrečných vteřin, kdy si vítězství pojistila trefou do prázdné brány.

Aktivněji začali utkání Brňané a již v páté minutě dostali k dispozici přesilovku. Tu však nevyužili a navíc v ní dokonce inkasovali! Jakub Klepiš zavezl puk do útočného pásma a tandemem ho přenechal Adamu Najmanovi, který mu vzápětí vrátil přihrávku zpět a zkušenému forvardovi stačilo už jen trefit zcela odkrytou klec. Nedlouho poté ale pěknou gólovou akci předvedli i domácí. Michal Krištof se prodral skrz libereckou obranu a na hranici brankoviště přiklepl kotouč Peteru Muellerovi, jenž měl rovněž snadnou práci a vyrovnal na 1:1.

Na začátku druhého dějství Kometa skóre otočila. Při přečíslení tři na dva přihrál Peter Mueller na pravou stranu Andreji Kollárovi a ten ihned vybídl k zakončení Michala Krištofa, který tentokrát povedenou kombinaci sám zakončil. A mohlo být ještě hůř, Petr Kváča si ovšem poradil jak s nebezpečnou ránou Martina Dočekala, tak s dorážkou Dalimila Mikysky.

Do závěrečného dějství tak mohli jít Severočeši pouze s jednobrankovou ztrátou, jenže se velmi těžko prosazovali přes brněnskou defenzivu. A když se dostali ke střele, podržel domácí Matej Tomek. I přes obrovské nasazení už ale šelmy recept na Moravany nenašly. Tři vteřiny před koncem navíc pečetil vítězství domácích trefou do opuštěné brány Alexandre Mallet.

Foto: Vít Golda (hc-kometa.cz)

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Pokud dáme jeden gól, tak ani s nejlepším gólmanem ligy moc zápasů nevyhrajeme. Na kvalitu útočníků, jakou máme, jsme hrozně neproduktivní. Je potřeba s tím něco udělat. Šli jsme do vedení po gólu v oslabení, pak jsme měli nějaké šance, nepodařilo se nám odskočit. Dva góly jsme pak soupeři darovali. Hlavy hráčů pak šly dolů. Měli jsme 35 minut na vyrovnání, bohužel se nám to nepovedlo."
Jiří Kalous
HC Kometa Brno
„Z naší strany byl úvod nervózní, hráči byli svázaní v hlavách. Liberec je kvalitní tým, vůbec nám nepomohla první inkasovaná branka z hlediska psychiky. Před zápasem jsem viděl obrovské odhodlání, že to utkání zvládneme, ale udělali jsme obrovskou chybu v naší přesilovce. Byla pro mě otázka, zda tým neklekne, ale hráči ukázali obrovskou bojovnost. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli vítězně. Dali jsme o dvě branky víc a bojovali jsme až do konce, to bylo rozhodující. Měli jsme dobrý pohyb. Výborně zahrála nově utvořená první lajna a rozhodla zápas."

Související