Reportáž

Tygři na Mountfield nevyzráli, na východě Čech padli 1:4

Hradec Králové/Liberec - Bohužel ani v Hradci Králové se svěřencům trenéra Patrika Augusty nelichotivou sérii porážek přerušit nepodařilo. Pozměněná sestava Bílých Tygrů podlehla domácímu výběru 1:4.

Vstup do zápasu se vydařil lépe domácímu Mountfieldu, který se záhy ujal vedení. Paradoxně se tak stalo v přesilové hře Liberce. Lev vyvezl kotouč z obranného pásma Hradce až k liberecké brance, před níž nalezl Jordanna Perreta a ten pohotově překonal Pavelku. Zanedlouho to pro Východočechy bylo ještě o něco veselejší, když se prosadil Aleš Jergl.

Tomáš Filippi o psychice

„Vstoupili jsme do zápasu tak, jak jsme chtěli. Poslední dobou ale, když dostaneme první gól, tak se naše hra začne sypat jako domeček z karet.“


Bílí Tygři se vrátili na dostřel chvíli po startu prostředního dějství, v přesilové hře pálil přesně Tomáš Filippi. Početní výhodou si však pomohl také Mountfield. Krátce před druhým odchodem do šaten zakončil Aleš Jergl nádhernou souhru domácího celku, který si tak před třetí částí vzal zpět dvougólové vedení.

To si po přestávce zkušeně hlídal a naopak ho dokázal ještě zvýraznit. Závěrečný liberecký tlak otupil necelých pět minut před koncem brankou na 4:1 Radek Smoleňák. I jeho zásluhou tak všechny tři body zůstaly v Hradci Králové.FOTO: Stanislav Souček

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Myslím, že bylo vidět, v jakém rozpoložení obě mužstva hrají. Domácím to teď šlape a jsou na koni, my se trápíme. Nemůžu říct, že bychom nepracovali. Hráči bojovali, měli jsme výborný začátek, ale bohužel to, co jsme soupeři nabídli, bylo na stříbrném podnose. Hradec to ve své fazóně využil, a proto jsme prohráli."
Ladislav Čihák
Mountfield HK
„Chtěli jsme začít dobře a hlavně neinkasovat gól, protože v posledních zápasech jsme s tím měli problémy. Vstup do utkání se nám podařil a vedli jsme 2:0. Potom ale Liberec snížil a na nějakých osm deset minut nás zatlačil, tam se ukázalo, že má pořád tým s jednou z největších hráčských kvalit. Jsem rád, že jsme ten tlak ustáli a pomohli si přesilovkou na 3:1. Čtvrtý gól pramenil z toho, že jsme věděli, jak chce Liberec rozehrávat. Radek Smoleňák si na to perfektně počkal a musím smeknout, že to udělal zkušeně. Aniž bychom se dívali na tabulku, Liberec je pořád silným soupeřem, se kterým se musí počítat. Chtěl bych pochválit tým, že utkání odpracoval a zvládl."

Související