Reportáž

Tygři proti Olomouci neuspěli. Rozhodla druhá třetina

Liberec – Severočeši si v utkání s Olomoucí rychle vypracovali dvougólové vedení, jenže Hanáci ještě v první třetině vyrovnali. Druhé dějství poté Tygrům vůbec nevyšlo a inkasovali čtyři góly. V závěrečné části se Liberečtí i tak nevzdali, výsledek už ale stihli pouze korigovat na konečných 4:6.

Tygrům vyšel vstup do zápasu parádně a už ve druhé minutě se radovali z přesilovkového gólu. Petr Jelínek vyhrál buly na Tomáše Filippi a ten ranou z vrcholu kruhu ukončil Kolouchův trest již po dvou vteřinách. O chvíli později bylo ještě lépe, když se při hře čtyři na čtyři prosadil ranou od pravého mantinelu T.J. Melancon.

Olomouc se nicméně již od úvodních minut prezentovala velmi smělým hokejem a její aktivita taktéž velmi brzy přinesla ovoce. David Řezníček to zkusil od modré a jeho pokus nakonec skončil až v síti. Vzápětí při početní výhodě přihrál David Krejčí na vrchol kruhu Janu Káňovi, jenž nekompromisní dělovkou z první vyrovnal na 2:2.

Dávid Gríger o zápase

„Samozřejmě nás to mrzí, zápas jsme začali velmi dobře. Je škoda, že jsme soupeři ještě během první třetiny dovolili se do utkání vrátit. Druhá část pak byla z našeho pohledu katastrofa. Ve třetí třetině jsme se s tím ještě snažili něco udělat, ale už to bylo hodně těžké.“


Na začátku druhé části putovali Liberečtí do tří a Hanáci výhodu dvou mužů v poli využili. Jan Káňa vybídl k zakončení Jana Knotka a ten jeho střílenou přihrávku usměrnil za Kváčova záda. A po dalším vyloučení domácích bylo ještě hůř. Jan Káňa znovu přihrával před bránu a David Krejčí jeho nabídkou nepohrdnul. Ani ne po šedesáti vteřinách zamířil pod víko Lukáš Kuscera a vyhnal Petra Kváču z brány. Jaroslav Pavelka ovšem čisté konto dlouho neudržel. Lukáš Klimek našel na pravém kruhu Lukáše Kucseru a ten z první zaznamenal svou druhou trefu v zápase. „Ve druhé třetině se nám nepovedlo skoro nic. Pořád se to valilo na naši bránu a my jsme v důsledku toho hodně faulovali. Soupeř nakonec tři z našich faulů potrestal, což byl klíčový faktor,“ smutnil po zápase Petr Kolmann.

Šelmy tak prohrávaly 2:6 a v závěrečné části musely všechny síly vrhnout do útoku. Na Jakuba Sedláčka vyzrály až v 50. minutě, když Adam Najman křížným pasem nabil Jaroslavu Vlachovi, který se trefil mezi betony olomouckého gólmana. Poté navíc Dávid Gríger dorazil za čáru sražené nahození Petra Kolmanna a rázem to už bylo pouze o dvě branky. I přes obrovský tlak už ale Severočeši víc nestihli a prohráli s kohouty 4:6.


Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Zápas jsme si prohráli ve druhé třetině, která se nám hrubě nepovedla. Soupeř byl neskutečně produktivní, prakticky z každé druhé střely nám dal gól. To se poté hodně těžko hraje. Bohužel jsme Olomouc dostali na koně tím, že jsme ji nechali vyrovnat. Poté jsme udělali několik hloupých vyloučení a soupeř své přesilovky výborně sehrál. Jediné, čeho si můžeme vážit, je závěrečná třetina, kdy hráči zabrali. I s pomocí podpory diváků jsme se snažili vrátit do utkání, které však rozhodla už druhá část."
Zdeněk Moták
HC Olomouc
„Je to pro nás velmi důležité a cenné vítězství, přestože na začátku nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli uspět. Rychle jsme prohrávali 0:2. Důležité bylo, že jsme se rychle oklepali a vyrovnali. Druhá třetina byla z naší strany výborná, dostali jsme se do trháku. V závěrečném dějství jsme akorát dopustili menší drama. Jsem rád, že jsme před reprezentační přestávkou vybojovali tři body."

Fotogalerie

Související