Drama se šťastným koncem! Prodloužení s Vítkovicemi rozhodl Klepiš

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Bílí Tygři do utkání 30. extraligového kola nevstoupili dobře a po nepovedené první třetině prohrávali s Vítkovicemi 0:2. Pak ovšem i díky prvnímu ligovému gólu Adama Klapky dokázali skóre otočit! Po vyrovnání hostů v závěru se šlo do prodloužení, kde našemu týmu bod navíc přisoudil Jakub Klepiš.

30. kolo, neděle 05. prosince 2021
4:3p
(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Klapka (M. Ivan, Ordoš), 36. M. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi), 64. Klepiš (Birner, Rosandič) – 12. M. Kalus (L. Kovář, R. Bondra), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Roberts Bukarts (Gewiese, Lindberg). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

J. Pavelka (21. Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.

V liberecké brance tentokrát začal Jaroslav Pavelka. Bílí Tygři do zápasu nadějně vstoupili a nahození Jaroslava Vlacha hned v první minutě skončilo na tyči. Vítkovice ale postupně získávaly převahu a byly za to odměněny krátce po konci první přesilovky, když Pavelku zblízka prostřelil Marek Kalus - 0:1. Ostravané byli i nadále aktivní a Pavelka se v brankovišti musel ohánět. Podruhé kapituloval při vítkovické přesilovce. Přesnou tečí mu nedal šanci Lukáš Krenželok - 0:2.

Od druhé třetiny se už mezi domácími tyčemi objevil Petr Kváča. A mohl sledovat, jak se výkon jeho spoluhráčů lepší. O kontaktní gól se postaral Adam Klapka, který byl v přesilovce důrazný na brankovišti a dorazil puk za čáru - 1:2. "Jsem šťastný, k prvnímu extraligovému gólu jsem vždycky vzhlížel. Už v minulých zápasech jsem měl šance, tak se mi ulevilo, že to tam konečně spadlo," komentoval premiérový extraligový střelec.

Kváča pak svůj tým skvěle podržel při vítkovickém přečíslení, když lapil střelu Marka Kaluse. Severočeši znovu přitlačili na pilu a při hře čtyři na čtyři bylo srovnáno. Od mantinelu to zkusil Michal Ivan a kotouč si našel cestu až do sítě - 2:2.

Petr Kváča o podpoře fanoušků

„Mrzí nás, když na nás pískají, ale sami dobře víme, když nám to nejde. Nic jsme v tom utkání nezabalili, jsme šťastní, že to s námi fanoušci uchopili stejně a společně jsme vyhráli. Za podporu jsme moc rádi. Věřím, že to s námi fanoušci vydrží, protože rozhodně neházíme flintu do žita. Snažíme se pořád makat a zlepšovat se.“

Ve třetím dějství se dlouho hrálo spíš opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo udělat klíčovou chybu. Jako první v plné koncentraci polevili hosté a šli do oslabení. Nabídnutou možnost Tygři okamžitě využili a Dávid Gríger dorážkou z ostrého úhlu dokonal obrat - 3:2! Právě slovenský útočník ovšem za chvíli musel do kabiny, poté, co byl nešetrně atakován u mantinelu. Rozhodčí ale zákrok nepotrestali a Ostravané dokázali v 57. minutě vyrovnat tečí Robertse Bukartse - 3:3. Následovalo tedy prodloužení. Když už se pomalu zdálo, že se diváci dočkají i nájezdů, vymetl horní růžek branky Jakub Klepiš - 4:3.

Adam Klapka slaví svůj první extraligový gól

Patrik Augusta
„První třetina se nám nevyvedla. Myslím, že jsme na začátku byli aktivnější, jenže od té doby, co jsme hráli v šesti a museli jsme do oslabení, se to zlomilo. Pak to od nás bylo špatné a Vítkovice odskočily do vedení. Dalších čtyřicet minut ale tým ukázal charakter. Vítkovice jsou kvalitní soupeř, přijely ve formě. Přestože jsme v závěru inkasovali na 3:3, našli jsme cestu k vítězství. Ceníme si toho.“

Miloš Holaň
„Prvních pár minut byl Liberec lepší, trefil břevno, byl všude dřív. Pak jsme tempo srovnali a vytvořili jsme si zasloužený náskok 2:0. Ve druhé třetině jsme nepodali dobrý výkon, dovolili jsme soupeři vyrovnat. Za stavu 2:1 jsme ovšem měli tři tutové šance, které jsme neproměnili. Provázelo nás to i ve třetí části, dělali jsme hodně individuálních chyb, kterým jsme se dříve vyhýbali. Nakonec můžeme být rádi za bod. “