Reportáž

Tygři dobývali Godlovu bránu marně. Tři body bere Litvínov

Litvínov/Liberec – Rozhodující branka severočeského derby padla už v první třetině, kdy se Litvínov dostal do vedení při vlastním oslabení. Ve zbytku utkání Tygři marně hledali recept na defenzivu Vervy a nakonec padli 0:2.

Úvod zápasu vyšel o něco lépe Liberci, jenže Jakub Klepiš nevyužil svou příležitost a následně převzali iniciativu Litvínovští. Petr Kváča se zapotil obzvlášť v pasáži okolo 10. minuty, za svá záda ale žádný puk nepustil. Domácí se ovšem nakonec do vedení dostali. Jan Strejček zachytil při vlastním oslabení rozehrávku Tygrů a v samostatném úniku překonal brankáře šelem.

Jan Ordoš o zápase

„Neměli jsme ani moc šancí. Litvínov hrál hodně dobře ve svém obranném pásmu a my jsme se navíc málo tlačili do střelby. To byl podle mě důvod, proč jsme tu nevyhráli.“


Hned na začátku druhé části mohl vyrovnat Adam Klapka, jenže z bezprostřední blízkosti Denise Godlu nepřekonal. Prostřední dvacetiminutovku ale následně hodně kouskovala vyloučení na obou stranách, přičemž ani jedna přesilovka ke druhé brance utkání nevedla. Nejblíže byl ke skórování Petr Straka, Kváča byl ovšem tentokrát v souboji jeden na jednoho úspěšnější.

V závěrečné periodě dostali nejdříve svěřenci Patrika Augusty k dispozici přesilovku, vyrovnání se ale nedočkali. Následně Denis Godla těžkým zákrokem zneškodnil šanci Jakuba Klepiše a udržel vedení svého mužstva, které následně podruhé skórovalo. Aaron Irving přihrál na hranici brankoviště Přemyslu Svobodovi a ten propasíroval kotouč za Petra Kváču. Tygři se i tak nevzdali, na Denise Godlu však recept nenašli a tři body zůstaly v Litvínově.

Petr Kváča kryje kotouč, FOTO: Edvard Beneš (hcverva.cz)

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Jsem zklamaný, že jsme nenavázali na zlepšený výkon z předchozích dvou zápasů. Utkání rozhodla naše slabá produktivita, ani jsme si nevytvořili moc šancí. Klíčová poté byla naše přesilová hra, kterou jsme si nepomohli a ještě v ní inkasovali."
Vladimír Růžička
HC Verva Litvínov
„Zápas byl vyrovnaný, bylo to hodně o prvním gólu. Ten jsme nakonec vstřelili my a následně jsme zvýšili na 2:0. Kluci předvedli dobrý výkon, bránili, snažili se. Ukázali si, že umí hrát dobře i proti tak silným týmům, jako je Liberec. Je ale potřeba, abychom takový výkon potvrdili v dalších kolech."

Související