Tygři ztratili vyrovnané utkání s Motorem v třetí třetině

Liberec - Souboj tabulkových sousedů nabídl velmi napínavou podívanou. Po dvou třetinách vedli Tygři o jediný gól, hosté se ale nevzdali a v závěrečném dějství dokázali zvrátit vývoj utkání na svou stranu. Domácí na vítěznou trefu Lukáše Pecha už odpověď nenalezli a připsali si tak druhou porážku v řadě.

44. kolo, neděle 30. ledna 2022
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. M. Zachar (Birner, Kváča) – 48. Gulaš (J. Ondráček, Šenkeřík), 55. Pech (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Birner (A), Filippi, A. Najman – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, Faško-Rudáš.

Banes Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Percy, Bučko, Bindulis, Šenkeřík, Štich – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Koláček, Z. Doležal – J. Ondráček, Chlubna, Valský – Holec, Pech (A), Gulaš (C).

V úvodu zápasu byli na ledě více vidět Tygři, kteří si za svou aktivitu vysloužili přesilovku. V té byl nejblíže gólu Michal Birner, jehož rychlá střela orazítkovala břevno branky Dominika Hrachoviny. Stejný hráč se zanedlouho dostal do samostatného úniku, ani tentokrát ale exlibereckého gólmana nepřekonal. Hosté nejvíce zahrozili až v závěru třetiny, jenže Petr Kváča svůj tým několika dobrými zákroky podržel. Po úvodní části hry tak bylo skóre bezbranková.

Ani v prostřední dvacetiminutovce nebyla o velké šance nouze. Nejdříve na Hrachovinu ujížděl Zachar, střelou z levého kruhu ale neuspěl. Následně dostali hosté k dispozici dvě přesilovky, v nichž byl hodně vidět hlavně Lukáš Pech, jeho dvě povedené střely však v obou případech zastavilo břevno. Po skončení početní výhody se o slovo opět přihlásili Tygři a mohli se radovat. Petr Kváča přes celé hřiště rychlou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Marka Zachara, který už se tentokrát nemýlil - 1:0. „Naskočil jsem ze střídačky a viděl, že Kvaky bude vyhazovat. Tak jsem si najel na modrou a dostal to tam. Byla to moc pěkná přihrávka,“ popisoval Zachar asistenci svého brankářského kolegy.

Petr Kváča o zápase
Nemáme se za co stydět. Podle mě jsme odehráli dobrý zápas, makali jsme, dřeli jsme... Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Hned na začátku třetího dějství mohl navýšit domácí vedení Martin Faško-Rudáš, po hezké přihrávce Jakuba Rychlovského ale minul Hrachovinovu branku. To mohlo Tygry mrzet, protože zanedlouho bylo vyrovnáno. Jiří Ondráček v přesilovce střílenou přihrávkou našel MIlana Gulaše, jenž šikovnou tečí usměrnil kotouč do sítě - 1:1. V 55. minutě bylo pro Liberecké ještě hůř. Střelu Gulaše od modré čáry vyrazil Kváča pouze na hokejku Lukáše Pecha, který uplatnil svůj důraz a protlačil puk za brankovou čáru - 1:2!

Tygři se nevzdali a dvě a půl minuty před koncem sáhli ke hře v šesti. Při ní se ale přes pevnou českobudějovickou obranu k žádné větší šanci nedostali. Cenné tři body si tak po napínavém průběhu připsal Motor.

Mela před brankou Dominika Hrachoviny

„Podle mě to byl vyrovnaný zápas, který rozhodly přesilové hry. My jsme znovu ani jednu neproměnili, ani jsme si v nich nevytvořili moc šancí. Soupeř naopak v jedné skóroval a tím rozhodl utkání.“

Jaroslav Modrý
„Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř měl lepší vstup, prvních deset minut jsme hledali nohy. Poté jsme měli plno šancí, zejména pak v závěru druhé třetiny. V třetí části jsme dobře sehráli přesilovku a dali jsme vyrovnávací gól. Nakonec jsme našli cestu, jak vyhrát. Kluci makali a hlavně nás podržel gólman, což asi bylo nejdůležitější.“