Reportáž

Tygři na vítěznou šňůru nenavázali, z Hradce Králové se vrací s prázdnou

Hradec Králové/Liberec - Tygry po návratu z herní přestávky čekal velmi těžký soupeř - druhý celek extraligové tabulky Mountfield HK. Liberečtí sice do utkání vstoupili aktivněji, své šance však nevyužili a následně převzal otěže zápasu Hradec. Ten si už v první třetině vypracoval dvoubrankový náskok, který ve zbylém průběhu ještě navýšil a nakonec zvítězil 6:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji Tygři, kteří si prakticky hned po úvodním buly vypracovali velkou šanci, Tomáš Filippi však z mezikruží Štěpána Lukáše nepropálil. Domácí poprvé zahrozili až v sedmé minutě, rovnou se ale mohli radovat. Martin Štohanzl se hezky uvolnil a z levé strany předložil kotouč Kellymu Klímovi, před nímž už byla jen poloodkrytá branka - 1:0.

Hosté mohli vzápětí vyrovat, Jan Šír se dostal do ideální pozice a ještě hledal Martina Faška-Rudáše, jenže ten na kotouč nedosáhl. To mohlo Liberecké mrzet, protože Mountfield se ještě do konce první třetiny prosadil. V přesilovce nabil Nikita Ščerbak volnému Graemu McCormackovi, jehož dělovka skončila až za bezmocným Kváčou - 2:0.

Mislav Rosandič O NEVYUŽITÝCH PŘESILOVKÁCH:
Bohužel jsme si ani tentokrát v přesilovkách nepomohli. Nedokážu říci, čím přesně to je. Asi v nich málo střílíme, možná to máme i v hlavě.

Na začátku prostředního dějství byli více vidět Hradečtí, kteří brzy odskočili do tříbrankového náskoku. V nepřehledné skrumáži před Petrem Kváčou se nejlépe zorientoval Jakub Lev, jenž puk dotlačil až do sítě - 3:0. Domácí byli i nadále aktivnější a krátce před druhou sirénou zvýšili už na 4:0, když Christopher Lalancette hezkou přihrávkou zpoza branky našel Aleše Jergla, proti jehož střele neměl liberecký gólman žádný nárok.

I vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel lépe domácím. Střílená přihrávka Jakuba Orsavy skončila u Nikity Ščerbaka, jenž už před sebou měl jen odkrytou síť - 5:0. Poté se konečně prosadili i Tygři, když Štěpána Lukeše z rohu nachytal Tomáš Filippi - 5:1. Hra následně trochu ztratila tempo, přesto ještě dva góly padly. Nejdříve zvýšil náskok Hradeckých kapitán Radek Smoleňák, načež na druhé straně na konečných 6:2 upravil Lukáš Derner. „Výsledek mluví za vše. Měli jsme dlouhou pauzu, na zápas jsme se těšili, bohužel nám to ale nevyšlo, Musíme opět poznat chuť vítězství a najet na další šňůru,” smutnil po utkání Derner.

Petr Kváča zasahuje proti hradeckému Ščerbakovi. FOTO: Stanislav Souček

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Zhodnocení bude jednoduché. Hradec Králové byl lepší celých šedesát minut a zaslouženě vyhrál. Přišlo mi, že od začátku jsme neměli nohy, soupeř byl všude rychleji, vyhrával osobní souboje a každou naši chybu potrestal."
Tomáš Martinec
Mountfield HK
„Do zápasu jsme nevstoupili úplně optimálně, Liberec měl dvě tři velké šance, nás podržel brankář a měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Až první gól nás malinko uklidnil a začali jsme hrát hru, kterou jsme si předsevzali. Začali jsme být důrazní v osobních soubojích, vyhrávali jsme je a dobře bruslili. Důležitý byl gól na 2:0 z přesilovky, kdy jsme začali věřit, že zápas zvládneme. Chtěl bych pochválit všechny kluky, od prvního do posledního, že hráli týmově a jeden pro druhého. Vyrovnali jsme se Liberci v důrazné hře do těla, dali jsme některé krásné góly a některé šťastné, ale myslím, že vítězství jsme si zasloužili."

Související