Tygři srovnali v závěru. Nakonec ale padli v prodloužení

Date of publication Author Jan Kordík

Olomouc/Liberec - Bílí Tygři dokázali v Olomouci dotáhnout dvougólovou ztrátu a zásluhou Marka Zachara poslat utkání do prodloužení. V nastaveném čase se však prosadil kapitán domácích Jiří Ondrušek a vystřelil tak Hanákům bonusový bod.

53. kolo, pátek 18. února 2022
3:2p
(1:0, 1:0, 0:2 - 3:2)

Branky a nahrávky: 18. Navrátil (Řezníček, P. Kolouch), 36. P. Kolouch (J. Knotek, Nahodil), 61. Ondrušek (D. Krejčí) – 43. Ordoš (Klapka, L. Šmíd), 59. M. Zachar. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Olomouc

Lukáš (Kmeč) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, D. Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, M. Kunc.

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Klepiš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – Faško-Rudáš, J. Šír, Klapka.

Základní sestava Severočechů doznala oproti minulému utkání několika změn. Na zápasovou soupisku hlásil návrat po dvouzápasové absenci Dávid Gríger a po bezmála dvouměsíční absenci zase Jakub Klepiš. Již od druhé minuty se ale museli Tygři naopak obejít bez Jaroslava Vlacha, který byl za vražení na hrazení vyloučen na pět minut s osobním trestem do konce utkání.

Dlouhému oslabení se však Liberečtí úspěšně ubránili a plynule z něj po následném faulu Hanáků přešli do přesilovky. V početní výhodě ostřelovali olomouckého brankáře ze všech stran, ten však všechny jejich pokusy s přispěním spoluhráčů zlikvidoval. První branka zápasu padla až v 18. minutě, kdy poslal Kohouty do vedení Jakub Navrátil. Olomoucký forvard se vydal do pásma Severočechů a z levého kruhu vystřelil přesně do horního rohu liberecké branky - 1:0.

Jan Ordoš o zápase

Zvrátili jsme stav 0:2, což je v Olomouci vždycky hodně těžké. Věděli jsme, že domácí budou urputně bránit. Škoda toho gólu v prodloužení.

Druhé dějství započali aktivněji Bílí Tygři, gólovou šanci ale měl na druhé straně v 22. minutě Klimek, trefil však pouze připraveného Petra Kváču. Aktivita libereckých bruslařů ale pokračovala i nadále a nejblíže srovnání skóre byl v 28. minutě Michal Birner, jenž nastřelil pravou tyč Lukášovy klece! V 32. minutě hráli Liberečtí další přesilovou hru, v níž pálil z pravé strany ostře Jakub Klepiš, olomoucký brankář však pohotově zasáhl. V 36. minutě ale Hanáci odskočili již na rozdíl dvou branek, když po povedené přesilovkové kombinaci skóroval Petr Kolouch - 2:0.

Na počátku třetí dvacetiminutovky se objevil úplně sám před odkrytou olomouckou klecí Tomáš Filippi, branku však nevsítil. Zanedlouho poté ale pokračující tlak Tygrů přinesl své ovoce. Ve 43. minutě se ke kotouči v útočném pásmu dostal Jan Ordoš, jenž kličkou překonal Jana Lukáše a dostal tak Severočechy na dostřel - 2:1.

Domácí následně s vědomím hubeného náskoku počali důrazněji bránit tygří útočné výpady. V 59. minutě si ale Tygři vytvořili při hře v přesilovce obrovský tlak, jenž následně vyústil v kýženou branku. Po přihrávce přes osu hřiště vypálil Marek Zachar a poslal tak utkání do prodloužení - 2:2.

V nastaveném čase ale byli úspěšnější domácí. David Krejčí našel svým pasem Jiřího Ondruška, který zakončoval do odkryté klece a bonusový bod tak zůstal v Olomouci - 3:2.

Marek Zachar ve výměně názorů s protihráčem, FOTO: Daniel Klement

„ Pro nás je samozřejmě trochu smutné, že jsme utkání nedovedli do úspěšného konce. I tak ale musím kluky pochválit. Třetí třetina byla z našeho pohledu velmi dobrá, jelikož jsme se dokázali vrátit do hry. Neříká se to lehko, ovšem i výsledná prohra v prodloužení pro nás rozhodně znamená plus do dalších utkání. Soupeři gratuluji k zisku bodu navíc.“

Zdeněk Moták
„ Náš výkon byl poměrně dobrý, to bych ale musel opomenout poslední třetinu, kdy jsme do ní vstoupili hrozně ustrašeně. I tak ale musíme být spokojeni, protože dva body proti velmi kvalitnímu soupeři mají pro nás cenu zlata. Ještě musím vyzdvihnout výkon Davida Krejčího, jenž do utkání vlétl naprosto parádně. I přesto, že o jeho startu v utkání se rozhodlo až po ukončení rozbruslení. Velmi nám pomohl a ještě k tomu naservíroval vítěznou branku. “