Reportáž

Tygři v zápase plném zvratů podlehli Motoru

České Budějovice/Liberec - V předposledním kole základní části zavítali Tygři na led českobudějovického Motoru. Utkání nabídlo velmi napínavou podívanou, Tygři dvakrát vedli, ani jednou ale svůj náskok neudrželi. V závěru pak domácím tři body vystřelil Jiří Ondráček. Je tedy jasné, že svěřenci trenéra Patrika Augusty míří do předkola.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté, kteří si hned v úvodu vypracovali několik zajímavých šancí. V té největší byl po rychlém protiútoku Jiří Ondráček, Jaroslav Pavelka se ale proti němu stihl přesunout. V 11. minutě už však liberecký gólman inkasoval. Ondráček krásnou přihrávkou našel Jana Piskáčka, který střelou z první otevřel skóre - 1:0.

Vstup do druhé části hry se lépe povedl Tygrům, kteří dostali k dispozici hned dvě přesilovky. Ty sice nevyužili, po jejich konci ale přece jen vyrovnali. Michal Birner chytrou žabičkou přihrál Martinu Faško-Rudášovi, jenž se štěstím protečoval kotouč až za Hrachovinova záda - 1:1. Zanedlouho bylo navíc pro Liberec ještě veseleji. Ve vlastním oslabení se kotouče zmocnil Jaroslav Vlach, který tvrdou ránou zpoza kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2!

Už po necelých šesti minutách třetí třetiny bylo ale vyrovnáno. Krásnou individuální akci předvedl Jakub Valský, který hezkým blafákem nedal Pavelkovi žádnou šanci - 2:2. Zanedlouho šli ovšem Tygři opět do vedení. Michal Birner předal kotouč Adamu Najmanovi, který z pravé strany prostřelil Hrachovinu - 2:3. Jenže ani tentokrát Liberečtí náskok neudrželi. Lukáš Pech využil nabídnutého prostoru a z levé strany poslal kotouč přímo k vzdálenější tyči - 3:3.

Vzápětí si obrovskou šanci vypracoval Milan Gulaš, Pavelka proti němu však předvedl parádní zákrok. V 59. minutě už se ale Českobudějovičtí mohli radovat. Po střele Romana Vráblíka se před libereckou brankou vytvořila nepřehledná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Jiří Ondráček, který dotlačil kotouč až do sítě - 4:3. Severočeši to ještě zkusili v šesti, jenže kýžený gól jim to nepřineslo. Na konečných 5:3 naopak do prázdné branky upravil Michal Vondrka.

Ladislav Šmíd si kryje kotouč. FOTO: Motor České Budějovice