Tygři rozstříleli Vítkovice a jsou sedmí. V předkole narazí na Brno

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Svěřenci Patrika Augusty si už během první třetiny vypracovali čtyřgólový náskok, který následně udrželi až do konce. V přímém souboji o sedmé místo tak porazili Vítkovice a nyní už se můžou připravovat na předkolo, v němž narazí na Kometu Brno!

60. kolo, úterý 08. března 2022

Branky a nahrávky: 1. M. Rosandić (Filippi), 5. Kolmann (Klapka, J. Vlach), 10. M. Ivan (L. Šmíd, Klepiš), 14. M. Zachar (Ordoš), 24. A. Najman (Rychlovský), 52. Filippi (Faško-Rudáš, Birner) – 21. Illéš (Jakub Stehlík, Bitten). Rozhodčí: Šír, Lacina – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3582. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, Melancon, M. Rosandić, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (14. Stezka) – A. Solovjov, R. Pedan, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Illéš, Marosz, Fridrich – Bitten, Flick, M. Kalus – Dostálek, Dej, R. Bondra – Bernovský.

Už po devatenácti vteřinách hry putoval na trestnou lavici Dominik Lakatoš a Tygři s využitím přesilové hry neotáleli. Tomáš Filippi vyhrál buly přímo na Mislava Rosandiče a ten trefil vikýř Dolejšovy brány. A už v páté minutě se Home Credit Arena radovala podruhé. Adam Klapka totiž nabil na modrou navrátilci do sestavy Petru Kolmannovi, který ranou z voleje zvýšil na 2:0! „Po zranění jsem stihl odehrát pět zápasů v Benátkách, takže to nebylo tak, že bych nastoupil bez přípravy,“ říkal poté zkušený obránce, jenž hrál extraligové střetnutí naposledy 16. ledna.

Liberečtí i nadále nelenili a o chvíli později se prosadili potřetí. A znovu se o to postaral obránce, když Dolejše po pěkné nahrávce Ladislava Šmída propálil Michal Ivan. Ten mimochodem vstřelil Vítkovicím letos už třetí branku. Gólový účet úvodního dějství poté uzavřel Marek Zachar, jenž při rychlé protiakci zužitkoval nabídku Jana Ordoše.

Tomáš Filippi o posledním zápase základní části
Nekoukali jsme na tabulku a možné scénáře, prostě jsme chtěli vyhrát. Napadaly nám tam nějaké góly, což je před play-off hodně důležité. Teď si trochu odfrknout a v pátek jdeme na to!

Na začátku prostředního dějství se o slovo přihlásili hosté. O snižující trefu se postaral Jakub Illéš, jenž do sítě ze vzduchu sklepl vyraženou dělovku Jakuba Stehlíka. Vzápětí ale Adam Najman dorazil za čáru neúspěšné zakončení Jakuba Rychlovského a vrátil šelmám čtyřbrankové vedení. Severočeši se tak nakonec přeci jen dočkali a poprvé v této sezóně vsítili do brány soupeře více jak čtyři góly.

V závěrečné části domácí ještě jednou skóre upravili. První útok Tygrů rozjel při přečíslení tři na dva krásnou kombinaci, na jejímž konci stál zakončivší Tomáš Filippi. Liberečtí hokejisté tak v posledním kole vyhráli 6:1 a po základní části obsadí sedmé místo. V předkole play-off poté narazí na Kometu, kterou v prvním duelu vyzvou už v pátek 11. března!

Adam Najman s pukem

Patrik Augusta
„Jsme rádi, že jsme poslední utkání základní části takto zvládli. Zápas jsme odehráli velice dobře, hlavně nám pomohly rychlé góly na začátku. Nyní už se musíme nachystat na předkolo.“

Radek Philipp
„Zápas rozhodla první třetina, ve které si soupeř vytvořil tlak a šance. De facto už po dvaceti minutách bylo hotovo. Liberec zaslouženě vyhrál.“

60. kolo, úterý 08. března 2022

HC Vítkovice Ridera