Junioři v desetigólové přestřelce na úvod sezóny nestačili na Olomouc

Date of publication Author Jan Kousal

Olomouc/Liberec - Liberečtí junioři mají za sebou gólově velice vydatný debut v extraligové sezóně 2021/2022. Z desetibrankové přestřelky v Olomouci však svěřenci Richarda Loba odešli s prázdnou, domácí Moře podlehli 4:6.

1. kolo, pátek 10. září 2021
6:4
(1:1, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Tarnoczy (Kučera, Zapletal), 29. Fasner (Poledna), 30. Mácha (Ministr), 30. Rajzík (Ministr), 36. Ministr (Kočí), 53. Mácha (Ministr, Groch) – 15. Gajda (Dvořák, Nezbeda), 25. Gajda (Měchura), 35. Plos (Nezbeda, Zajíček), 44. Hladík (Jenčovský). Rozhodčí: Held – Novotný, Bezděk. Vyloučení: 4:4, navíc Poledna (OLO) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Olomouc

Špunar – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Kučera, Tomajko (C), Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy

Vopravil – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Zajíček, Měchura, Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda, Putz

Nezačalo to přitom pro Severočechy vůbec zle. Šelmy se v první čtvrthodince úspěšně bránily střelecké převaze soupeře, a dokonce samy udeřily. Po přihrávce Dvořáka otevřel skóre Petr Gajda. Stav 0:1 však až do přestávky nevydržel, za Olomouc totiž pálil přesně v závěru úvodní periody Patrik Tarnoczy.

Ty pravé gólové hody přišly v prostředním dějství. Petr Gajda na jeho začátku poslal Tygry ještě jednou do vedení, ovšem to domácí tým jen pořádně rozdráždilo. Kohouti totiž v polovině zápasu mocně zakokrhali a třemi slepenými brankami se dostali do rozhodujícího trháku.

O vyrovnání se nejprve postaral přesnou střelou Matyáš Fasner, o 54 sekund později poslal Moru poprvé do vedení Joshua James Mácha a za další půlminutku zakončil povedenou pasáž Hanáků čtvrtý gól z hole Filipa Rajzlíka.

Tým z podještědské metropole však nesložil zbraně a ještě ve druhé třetině vsítil kontaktní branku, když se prosadil Lukáš Plos. O minutu později ale přišla další ledová sprcha. Domácí Daniel Ministr trefil horní kout liberecké klece a bylo to znovu o dva góly.

Tygři se bodům ještě jednou přiblížili zkraje třetí třetiny poté, co naději pro ně vykřesal Jakub Hladík. Joshua James Mácha však svou druhou trefou v zápase Severočechy definitivně zlomil a dal skóre konečnou podobu 6:4.

Karel Beran
„První zápasy bývají těžké i po psychické stránce. Myslíme si ale, že náš mančaft je na to připravený. V této soutěži lehký soupeř nebude. Jsme samozřejmě rádi za tři body, které jsme získali díky velmi dobré produktivitě. Pár chyb jsme vzadu udělali, rozhodně si na ně budeme muset dávat v dalších zápasech pozor. Spokojení jsme hlavně s druhou třetinou, ve které jsme dali čtyři branky, což je docela dost.“

„Těžké utkání, velmi důrazné a rychlé. Věděli jsme že bude rozhodovat detail, bohužel soupeř v nich v rozhodujících chvílích byl ucelnějsí. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel jsme je nedokázali využít, kdežto soupeř využil skoro vše co jsme mu nabídli. Zítra se z toho musíme poučit a udělat vše pro to, abychom se domů nevrátili s prázdnou.“