Reportáž

Junioři přestříleli Jihlavu a prodlužují sérii výher!

Liberec – Celé utkání se hrál velmi vyrovnaný hokej, kde do poslední chvíle nebyl jasný výsledek. Tygři rozhodli až v poslední třetině, když se jim podařilo získat dvougólový náskok, který už Dukla nedokázala smazat. Junioři si tak připisují už šestou výhru v řadě!

Bílí Tygři do zápasu nevstoupili šťastně, hned první soupeřova střela skončila v síti. Autorem branky se stal Adam Rauš, který vystřelil z mezikruží. Liberec zápas ale rychle otočil, když po střele Lukáše Nezbedy dorážel Adam Měchura. Nezbeda si připsal asistenci i u druhého gólu Liberce, když se po jeho nahrávce Jakub Zajíček trefil přesně mezi tři tyče. Domácí však v první části ještě vyrovnali, když se do samostatného úniku dostal Marek Chvátal.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se Tygrům podařilo získat vedení zpět. Lukáš Nezbeda nahrál Adamu Měchurovi, který se ocitl sám před domácím gólmanem a trefil se přesně mezi betony. Střela domácího útočníka Jiřího Doležala se odrazila od bruslí jednoho z obránců, tak aby mohl pálit z první přímo k levé tyči liberecké klece. Na konci prostřední části bylo skóre opět nerozhodné.

V poslední periodě se dlouho nikdo neprosadil. V padesáté osmé minutě se ale Tygrům podařilo skórovat, když se po nedorozumění před domácí bránou nejlépe zorientoval Lukáš Nezbeda. Dukla se rozhodla zkusit to bez brankáře, do odkryté klece se ale trefil liberecký Petr Gajda a získal tak pro Liberec dvougólový náskok. Jihlavským se podařilo stav ještě upravit, když po nahození od modré střílel Patrik Čermák , na vyrovnání to ale nestačilo. foto: Markéta Křížová

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„ Těžké utkání, tak jako u nás velice vyrovnané. My jsme jenom rádi, že jsme to zvládli. Ve třetí třetině jsme ubránili tři přesilovky a pak jsme se štěstím dali gól, ale tak to k tomu hokeji asi patří. Domácí se sice ještě snažili o zvrat, ale bohudík pro nás už neměli dost času."
Michal Broš
HC Dukla Jihlava
„Nezvládli jsme zápas, ve kterém jsme rozhodně nebyli horší. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme kontrolovali hru. Myslím si, že minimálně remíza by tomu zápase slušela více, ale když nejsme schopni se vyvarovat základních žákovských chyb, tak nás to stojí body. Není to poprvé a s takovou to s námi dobře nedopadne."