Juniorka předčila Slavii, opět zazářila první formace

Praha/Liberec - Dvacítka dál pokračuje na vítězné vlně. Po výhře nad Jihlavou porazila i Slavii, i když k třem bodům znovu nevedla lehká cesta. Po první třetině vedli Pražané, Tygři ale v druhé části hry skóre otočili a nakonec zvítězili 4:2. Klíčovou roli znovu sehrála elitní formace, která se podílela na všech libereckých gólech.

24. kolo, sobota 04. prosince 2021
2:4
(2:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Skoupý (Matuška, Strnad), 17. Šíma (Matuška) – 1. Culek (Zajíček), 30. Zajíček (Měchura, Nezbeda), 34. Měchura (Nezbeda), 60. Měchura. Rozhodčí: Sýkora, Červenka – Komárek, Beneš. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Slavia Praha

Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl

Krátký – Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel, Culek – Nezbeda, Vyhlídko, Fiala, Kříž, Pérez, Měchura, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Huňor

Vstup do zápasu se Tygrům povedl na jedničku. Už po necelé minutě se po přihrávce Jakuba Zajíčka dostal ke kotouči Ondřej Culek, na jehož střelu z mezikruží brankář Michal Pittr nestačil - 0:1. Vedení ale Severočeši dlouho neudrželi. V polovině úvodní třetiny stál na konci rychlé kombinace domácích Mikuláš Skoupý, před nímž už byla jen poloodkrytá branka - 1:1. To navíc pro první dvacetiminutovku nebylo všechno. Ve vlastním oslabení ujel libereckým obráncům Petr Šíma, který svůj únik zakončil hezkým blafákem - 2:1!

Na začátku prostřední periody o sobě dal vědět Šimon Slavíček, který se prokličkoval až před Čeňka Krátkého, jeho následná přihrávka však svého adresáta nenašla. To mohlo Pražany mrzet, protože vzápětí se prosadili Tygři. Střelu Adama Měchury vyrazil Michal Pittr pouze na hůl Jakuba Zajíčka, na jehož dorážku už nedosáhl - 2:2. Už po čtyřech minutách bylo navíc pro hosty ještě veseleji, když se do samostatného úniku dostal Adam Měchura, který se tváři v tvář domácímu brankáři nemýlil - 2:3.

V třetí třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. Severočeši zahrozili v nabídnutých přesilovkách, domácí si také vypracovali slibné příležitosti, na obou stranách kluziště ale kralovali gólmani. V závěru to Slavie ještě zkusila bez gólmana, ani to jí ale nepomohlo. V poslední sekundě naopak gólem do prázdné branky upravil na konečných 2:4 Adam Měchura.

„ Dnešní utkání pro nás bylo velmi těžké. Domácí hráli velmi dobře, musím je pochválit. Jsme rádi, že jsme to zvládli, vůbec to dnes nebylo lehké. Zápas jsme museli otáčet. Slávisté dnes byli bojovní, snažili se a na začátku chtěli více vyhrát. Nám to v úvodu chybělo, ale pak jsme se zlepšili.“

Petr Macek
„Kluci dnes strašně dřeli. Hokej hrajeme skvělý. Ve čtvrtek jsme říkali, že s Boleslaví to byl vyrovnaný zápas. Dnes to vyrovnaný zápas nebyl, hráli jsme lépe a gólových šancí jsme měli víc než soupeř. Liberec byl velmi nebezpečný z protiútoků, jsou silní na kotouči. Ale kluci odehráli dva skvělé duely s kluby ze špičky, dvakrát ale máme nula bodů. Nepadá nám to tam, nejsme schopni dát víc než dva, tři góly za utkání.“