Tygřice ztratily naději na bodový zisk v prvním zápase sezony v poslední periodě

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Bílé Tygřice v prvním zápase sezony na domácím ledě nestačily na favorizované Pardubice. Tesla šla do vedení již v 7. minutě první třetiny a do konce druhého dějství přidala ještě dvě branky. Přestože se domácí útočnici Karolíně Hornické podařilo dvakrát pardubický náskok korigovat na rozdíl jediného gólu, o libereckém neúspěchu klání vyrovnat rozhodlo posledních jedenáct minut. V nich se Východočešky trefily hned čtyřikrát a zápas tak skončil prohrou Liberce 2:7.

1. kolo, neděle 19. září 2021
2:7
(0:2, 1:1, 1:4 - 2:7)

Branky a nahrávky: 29. Hornická, 45. Hornická - 7.Řepková, 16. Holoubková, 35. Rulfová, 50. Vlková, 51. Topičová, 55. Kašparová, 56. Jacková. Rozhodčí: Tomáš Mareš,Lubomír Johan. Vyloučení: 3:5. Využití:1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 33. Střely na branku:28:35. Průběh utkání: 0:2, 1:1, 1:4.

Urbanová - Horáková, Hornická, Košková, Steudtner, Jarošová, Štěrbová - Šťástková, Breite, Mazancová - Kubová, Žáková, Vimmerová - Skalská, Forbelská, Hájková.

HC TJ Tesla Centralplast Parbubice

Mathauserová - Suchánková, Jacková, Kozáková, Krejzlová, Chrastinová, Topičová, Siantová, Vlková - Řepková, Holoubková, K. Kašparová - Rulfová, Karlecová, T. Kašparová - Sáblíková.

Bílé Tygřice svedly na ploše Svijanské arény v neděli své vůbec první soutěžní klání 1. ligy žen této sezony. Soupeřkami jim byly hráčky HC TJ Tesla Centralplast Pardubice, které na kontě měly již před tímto utkáním jednu výhru nad Berounem z předešlého týdne. Ačkoliv se musely Liberečanky obejít bez zraněné kapitánky Raselové, na nedostatek hráček si trenéři ani jednoho ze zúčastněných celků stěžovat nemohly. Soupisky obou týmů čítaly shodně 15 jmen. Liberecký ženský tým navíc posílily před sezonou dvě hráčky z nedalekého Johnsdorfu. Do Liberce přestoupily z Německa útočnice Celine Breite, jež v sezoně 2019/2020 kralovala kanadskému bodování 2. ligy žen, a obránkyně Marie Steudtner. Významnou posilou je pro tým i návrat obránkyně Věry Horákové, která v minulosti hrála Extraligu žen za Slavii Praha a zapsala si i několik startů za reprezentaci.

Diváci v Liberci mohli sledovat velice útočný hokej. Hra se rychle přesouvala mezi útočnými třetinami domácích i hostů a k vidění tak bylo již od samého začátku mnoho šancí před oběma brankami. Radost z gólů však panovala v první třetině pouze na straně Východočešek. Nejprve v 7. minutě skórovala po asistenci Sáblíkové Monika Řepková a v 16. minutě následně úspěšně dorazila puk do liberecké svatyně po střele Suchánkové Petra Holoubková.

V druhém dějství se sice nejprve podařilo Liberečankám manko snížit díky gólu Karolíny Hornické, na nějž ji přihrála v 29. minutě čerstvá posila Tygřic Celine Breite. Hráčky Tesly si však vzaly o necelých šest minut později své vedení zpět, když se trefila hráčka s číslem 18, Viola Rulfová. Další branky již ve druhé periodě nepadly a o všem tak musela rozhodnout třetí třetina.

Tu domácí nastartovaly nejprve dobře, když v čase 44:49 využila přesilovku pět na tři dvojice úspěšná již v předchozí periodě, tedy střelkyně Karolína Hornická s asistující Celine Breite. Snížení stavu utkání na 2:3 Liberečanky na chvíli vzpružilo, vytvořily si hned několik šancí a sahaly po vyrovnání. Vše ale změnila trefa Pavlíny Vlkové v 50. minutě zápasu. Po ní se již Tygřicím zpět do hry dostat nepodařilo a naopak během následujících 6 minut ještě třikrát inkasovaly po gólech Topičové, Kašparové a Jackové. Tři body do tabulky si tak připsaly za vítězství hráčky pardubické Tesly, které domácí v klání přestřílely 35 ku 28. Liberecké hráčky si mohou chuť spravit již příští sobotu na ledě Roudnice nad Labem, které se v tomto kole také příliš nedařilo, když podlehla Berounu 1:8.