Na rozdíl od Tygřic dokázala Roudnice využít své šance a zvítězila

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Ani ze zápasu v Roudnici nad Labem se libereckým ženám výhru přivést nepodařilo. Na vině tomu byly proměněné šance domácích hráček, které vedly po první třetině již 5:0. Třebaže poslední branku přidala Roudnice už na začátku druhé periody a na střely sehrály oba týmy vyrovnané utkání, jediný gól za Tygřice vsítila ve třetí části obránkyně Anna Štěrbová. Tři body tak musely zůstat na domácím ledě.

2. kolo, sobota 25. září 2021
6:1
(5:0, 1:0, 0:1 - 6:1)

Branky a nahrávky: 7. Feixová, 14. Machová, 17. Malá, 18. Bergerová, 19. Beránková, 22. Mertová - 43. Štěrbová. Rozhodčí: Dalibor Janda, Hanuš Petržílka, Matyáš Vlk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: (5:0, 1:0, 0:1).

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Richtrová, Jirotková, Panešová, Bergerová, Mertová, Beránková - Berešová, Louthanová, Machová - Malá, Feixová, Čepková.

Urbanová-Steudtner, Košková, Štěrbová, Jarošová-Breite, Hornická, Svatošová-Horáková, Žáková, Hájková-Forbelská, Vimmerová, Skalská.

Ve třetím kole 1. ligy žen hostila liberecké Bílé Tygřice Roudnice nad Labem. Na rozdíl od zápasu s Pardubicemi, kdy se rozhodovalo o konečném výsledku hlavně ve třetí části, zde padla většina gólů již v první třetině. A bohužel šlo o trefy do liberecké brány. V sedmé minutě zapsala první branku zápasu roudnická útočnice Feixová. Hra byla po tomto gólu sice nadále vyrovnaná, Tygřicím se však na gól rychle odpovědět nepodařilo a následovalo nepovedených pět minut, ve kterých čtyřikrát inkasovaly. Ve 14. minutě vsítila branku Machová, v 17. ji úspěšně napodobila Malá a další dva góly ani ne během dvou minut přidaly Bergerová a Beránková.

Ačkoliv se naposledy v utkání za Roudnici trefila Mertová již v čase 21:47, kdy do konce zápasu zbývalo více než 38 minut. Tygřicím se statisticky v posledních pěti letech takto špatně rozehraný zápas, kdy ztrácely šest gólů, nikdy otočit nepodařilo a nejinak tomu bylo i v tomto klání. Na konečných 6:1 se podařilo ve 43. minutě skóre upravit liberecké obránkyni Anně Štěrbové po asistenci od Zuzany Jarošové.

Přestože hráčky Roudnice nad Labem Liberečanky nepřestřílely, jejich zakončení bylo podstatně efektivnější a z 26 střel na bránu liberecké brankářky Urbanové vytěžily šest gólů, což rozhodlo zápas a zajistilo roudnickým ženám první výhru sezony. V následujícím čtvrtém kole Tygřice na domácím ledě přivítají Dračice z Karlových Varů. Jde o velice kvalitního soupeře, kterého liberecké ženy v dosavadní historii zápasů zatím porazily pouze jednou. Pokud budete chtít Tygřice v nesnadném klání proti Západočeškám, jež nyní drží druhé místo tabulky, přijít podpořit, dorazte v neděli 3. října od 12:00 na Svijanskou arénu.