Skvělý týmový výkon zajistil Tygřicím výhru nad favoritkami z Karlových Varů

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Bílé Tygřice vstoupily do zápasu s Dračicemi z Karlových Varů velice aktivně a již ve 13. sekundě se radovaly z první branky. Třebaže vedení na svou stranu několikrát v průběhu utkání přiklonily Západočešky, liberecké hráčky své protivnice přestřílely 27:19, pokaždé skóre srovnaly a potom, co se v 54. minutě dostaly do jednobrankového vedení, již Dračice do konce třetí periody k odpovědi nepustily. Dvěma trefami se blýskla útočnice Celine Breite a po jednom gólu zaznamenaly Skalská, Raselová a Žáková. Pro Liberečanky jde v této sezoně o vůbec první vítězství. Nečekaná výhra nad Karlovými Vary, které před kláním třetího kola obývaly první místo tabulky, je tak o to cennější.

3. kolo, neděle 03. října 2021
5:4
(2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1.Breite, 18. Breite (TS), 37. Skalská (Vimmerová, Hájková), 40. Raselová (Štěrbová, Hornická), 54. Žáková (Steudtner) - 7. Pavelková (Králová), 13. Vylíčilová (Pátková), 26. Pavelková (Horvátová), 48. Červenková (Pavelková) Rozhodčí: Adam Hanzlík, Petr Krejbich, David Ječný. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 2:2, 2:1, 1:1 - 5:4.

Urbanová - Košková, Steudtner, Jarošová, Štěrbová - Raselová, Hornická, Breite -Kubová,Žáková, Mazancová - Skalská, Vimmerová, Hájková - Šťástková.

Dračice Karlovy Vary

Polášková (41. Mádlová) - Mašková, Pátková, Pavelková, Šmajdová, Králová, Zavřelová -Červenková, Šabatová, Vylíčilová - Trněná, Horvátová, Popadincová -

Nestává se často, aby Tygřice porazily Dračice z Karlových Varů, naposledy se jim to na domácí půdě povedlo v roce 2016. Tentokrát však již od počátku, kdy se hned po úvodním buly ve třinácté sekundě prosadila liberecká Celine Breite, dávaly svým soupeřkám útočnou a bruslivou hrou najevo, že chtějí, aby tři body zůstaly doma. Ačkoliv Dračice skóre v průběhu první třetiny otočily góly Pavelkové v sedmé a Vylíčilové ve třinácté minutě, skóre necelé tři minuty před odchodem do kabin srovnala proměněným trestným střílením opět útočnice s jedenáctkou na zádech Celine Breite.

Druhé dějství nemají liberecké ženy statisticky v oblibě, v zápase proti Západočeškám jim však vyšlo dle představ. Ve 26. minutě se sice za Karlovy Vary trefila po asistenci Pavelkové Horvátová, druhých deset minut periody ale již náleželo Liberečankám. Na 3:3 srovnala skóre po přihrávce z rohu od Vimmerové svým premiérovým gólem v sezoně Alena Skalská. Těsně před koncem třetiny se poté Tygřice radovaly znovu. Dračice obdržely trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráček na ledě a přesilovou hru se Severočeškám podařilo využít. Ve 40. minutě totiž skvělou přihrávkou od modré našla obránkyně Anna Štěrbová před brankou libereckou kapitánku Kateřinu Raselovou, která přesným zakončením poslala Liberec do jednobrankového vedení.

Poslední třetinu si Tygřice samy ztížily díky dvěma vyloučením, ani v jednom však branku neinkasovaly. Brankářku Liberce Urbanovou překonala v čase 47:43 pouze Červenková. Stav zápasu byl tedy opět na malou chvíli vyrovnaný a čekalo se, kterému z týmů se podaří přiklonit výhru na svou stranu. Naštěstí byly úspěšnější liberecké ženy. Po pasu od obránkyně Marie Steudtner od modré prosadila Natálie Žáková a jak se později ukázalo, šlo o trefu rozhodující, poněvadž Karlovy Vary na ni již nedokázaly ani přes dvouminutovou přesilovou hru v závěru utkání odpovědět. Liberečanky tedy ukořistily do tabulky 1. ligy žen velice cennou první výhru v sezoně. Opět se potvrdilo, že ženský hokej je nepředvídatelný, jelikož ačkoliv Vary před dvěma týdny vysoko porazily Roudnici nad Labem, na kterou v minulém kole nestačily naopak Tygřice, z nedělního zápasu vzešly jako nečekané vítězky hráčky z města pod Ještědem.