Skvělá Hornická vystřílela pěti góly Tygřicím třetí výhru v řadě

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Páté kolo 1. ligy žen přineslo opět velké drama se šťastným koncem pro Tygřice. Ačkoliv Liberečanky Roudnici v posledním společném utkání podlehly vysoko 1:6, tentokrát byla hra vyrovnaná a podle statistiky střelby 37:26 měly navrch dokonce domácí hráčky. Výrazný podíl na výhře libereckých žen měla zejména útočnice Karolína Hornická, jež v utkání zapsala neskutečných 5 branek a jednu asistenci.

5. kolo, neděle 07. listopadu 2021
7:6
(1:2, 3:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 15.Hornická, 28.Plosová, 29.Breite, 29.Hornická, 46.Hornická, 53.Hornická, 57.Hornická - 9.Richrová, 14.Kušinová, 31.Feixová, 37.Malá, 42. Beránková, 58.Kušinová. Rozhodčí: Michal Kaňkovský, Petr Krejbich, Jakub Serbus. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5, 7:5, 7:6.

Urbanová - Horáková, Jarošová, Košková, Steudtner, Svatošová, Štěrbová - Plosová, Hornická, Mazancová - Raselová, Breite, Žáková - Kubová, Vimmerová, Skalská.

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Beránková, Bergerová, Jirotková, Mertová, Panešová, Richtrová - Luthanová, Machová, Malá - Simiková, Feixová, Čepková.

V rámci 5. kola 1. ligy žen hostily Tygřice tým z Roudnice nad Labem. V téměř plné sestavě sice nezačaly utkání dobře, když po gólech Richtrové a Kušinové ztrácely na soupeřky ve 13. minutě 0:2, potom se však sebevědomě dokázaly vrátit do hry. První branku za liberecký tým vstřelila jako rychlou odpověď ve 14. minutě hráčka s číslem šest Karolína Hornická a ačkoliv do konce třetiny již Liberečanky další góly nepřidaly, vynahradily si to v následující periodě.

V magickém čase 27:27 se podařilo srovnat skóre na 2:2 Tereze Plosové. Na ní poté ve 29. minutě navázaly brankami Celine Breite, opět Karolína Hornická a tým z města pod Ještědem byl rázem v dvoubrankovém vedení. Netrvalo to však dlouho a utkání se pro liberecké ženy opět zdramatizovalo. Ve 31. minutě se trefila trefila roudnická útočnice Feixová a libereckého vyloučení dokázala hned po devíti sekundách ve 37. minutě využít Malá.

Po gólu Beránkové, jež poslal hosty do vedení 4:5, se možná se už mohlo zdát, že Roudnice míří za velkým obratem, pak však otěže utkání převzala pevně do svých rukou útočnice Karolína Hornická. Svými třemi góly ve 46., 53. a 57. minutě rozhodla zápas a nic na tom už nezměnil ani gól roudnické hráčky Kušinové dvě minuty před koncem, která pouze snížila skóre na konečných 7:6.

Oproti dvěma posledním utkáním proti Karlovým Varům a Berounu se zápas obešel bez mnoha vyloučení, přesto jich však Tygřice měly na svém kontě více o tři než soupeřky a celkem v oslabení strávily 8 minut zápasu. Pozitivním však zůstává fakt, že liberecké hráčky své protivnice přestřílely 37 ku 26. V následujícím kolech se Tygřice představí proti dvěma nejsilnějším týmům tabulky. Nejprve je 17.11. čeká zápas v Pardubicích a 20.11. poté zavítají na led karlovarských Dračic. Nezbývá tedy než doufat, že Liberečanky favority potrápí a že se jejich vítězná série prodlouží i o tato další klání.