Vysoký náskok Karlových Varů Tygřice již nedotáhly

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Minulý víkend odehrály Tygřice v rámci šestého kola 1. ligy žen zápas s prvním týmem tabulky z Karlových Varů. Celý zápas měly ve své režii dvě západočeské hráčky Gruntová a Šmajdová, jež se postaraly o všech sedm branek svého týmu a prakticky tak samy Tygřice porazily výsledkem 7:4. Za Liberečanky se dvakrát prosadila Hornická a po jednom gólu přidaly Raselová a Žáková.

6. kolo, čtvrtek 25. listopadu 2021
7:4
(3:0, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky:9. Šmajdová (Gruntová), 14. Šmajdová (Gruntová), 18. Gruntová (Šmajdová, Třešňáková), 27. Gruntová, 30. Šmajdová (Gruntová), 36. Šmajdová, 43. Šmajdová (Zavřelová, Gruntová) – 29. Hornická, 48. Hornická (Breite, Štěrbová), 55. Raselová, 60. Žáková (Šťástková, Ulbrichtová). Rozhodčí:Sabina Matoušková, Šimon Albrecht, Matyáš Motl. Vyloučení:5:3. Využití:1:1. V oslabení:1:0. Diváci:42. Střely na branku:. Průběh utkání:4:0, 4:1, 7:1, 7:4.

V šestém kole 1. ženské ligy se Bílé Tygřice utkaly s Dračicemi z Karlových Varů. Bohužel se jim s aktuálně prvním celkem ligové tabulky nepodařilo v první třetině udržet krok. Duo Gruntová a Šmajdová se zasloužilo o to, že po prvních dvaceti minutách prohrávaly Severočešky 3:0. První dva góly v deváté a čtrvnácté minutě vstřelila po asistencích od Gruntové Šmajdová a třetí vsítila naopak po přihrávce od Šmajdové Gruntová.

To však nebyl konec představení dvou výše zmiňovaných. Po přestávce se ve 27. minutě se opět prosadila Gruntová. Liberecké Karolíně Hornické se podařilo sice ve 29. minutě snížit na 4:1. Do konce druhého dějství však padly ještě dvě branky do severočeské sítě, a to ve 30. a 36. minutě od koho jiného, než jedné z karlovarského dua, Šmajdové.

Šmajdová poté přidala poslední karlovarský gól i ve 43. minutě na začátku poslední třetiny a karlovarský náskok byl neskutečných 6 branek. Tygřicím se však v poslední části utkání začalo více dařit proměňovat šance, což se o prvních dvou periodách říci nedalo. Ve 48. minutě se trefila svým druhým gólem v zápase Karolína Hornická, na což navázala v 55. minutě kapitánka Kateřina Raselová a jedenáct sekund před koncem klání i Natálie Žáková. Ačkoliv Liberečanky tak poslední třetinu vyhrály 3:1, konečný výsedek 7:4 znamenal, že tři body za výhru si do tabulky připsaly Karlovy Vary. Šanci na nápravu dostanou Tygřice již tuto neděli, kdy budou hostit ve Svijanské aréně Berounské Lvice.