Liberečanky Roudnici jasně přestřílely a odvezly si výhru

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Ze souboje o třetí místo tabulky 1. ligy žen proti Roudnici nad Labem vzešly nakonec jako vítězky hostující Tygřice. Liberečanky přestřílely domácí celek 27:53 a díky dvěma proměněným šancím Plosové a jedné Vimmerové se jim podařilo Roudničanky porazit 2:3 a získat tak tři cenné body.

12. kolo, sobota 12. února 2022
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Schölová (Richtrová), 58. Jirotková (Panešová) - 6. Vimmerová (Žáková), 19. Plosová (Hornická), 48.Plosová (Horáková). Rozhodčí: Martin Hubínek, Lukáš Čichovský, Milan Vyštejn. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 27:53. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Jirotková, Mertová, Panešová, Richrová, Schölová - Beránková, Louthanová, Machová - Malá, Simiková, Feixová.

Urbanová - Forbelská, Jarošová, Horáková, Štěrbová - Raselová, Hornická, Plosová - Vimmerová, Žáková, Hájková - Kubová.

Liberecké hokejistky se o víkendu utkaly v přímém souboji o třetí místo tabulky 1. ligy žen s hráčkami Roudnice nad Labem. Do Roudnice vyrazil tým trenéra Hornického sice pouze s jedenácti hráčkami do pole, ani soupeřek nebylo však na soupisce o poznání více. Utkání mělo poměrně svižný nádech a klíčovým aspektem tak bylo vydržet bruslit i v nízkém počtu celých šedesát minut. Úvodní perioda klání byla na branky nejbohatší. První gól zápasu vsítila v šesté minutě do roudnické branky z mezikruží Barbora Vimmerová po asistenci Natálie Žákové zpoza brány. Srovnat stav na 1:1 se poté povedlo v desáté minutě roudnické Viktorii Schölové. Vedení však zpět na libereckou stranu přiklonila v devatenácté minutě Tereza Plosová, která se trefila po nahrávce Karolíny Hornické.

Druhá třetina žádné branky nepřinesla. Ačoliv se větší množství času hrálo v obranné třetině domácích a Liberečanky je zahrnuly mnoha střelami, o všem musela rozhodnout až poslední část zápasu. V ní ve 48. minutě dodala Tygřicím větší klid svou druhou trefou v utkání Tereza Plosová, které nahrávala obránkyně Věra Horáková. Roudnickým se ještě povedlo utkání zdramatizovat, když na 2:3 pro domácí snížila dvě a půl minuty před koncem Linda Jirotková. Roudnické hráčky tak poté ještě zkoušely štěstí v šesti, další gól za záda brankářky Urbanové se jim ale naštěstí již dostat nepovedlo. Liberecké ženy si tak od Labe odvezly tříbodou výhru a aktuální třetí místo v tabulce, o které je však Roudnice samozřejmě stále může ve zbývajících několika kolech připravit, jelikož ztrácí na liberecký celek pouhé tři body a má k dobru dva zápasy.