Date of publication Author

13. kolo, sobota 26. února 2022
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Sáblíková (Holoubková), 16. Bláhová (Holoubková) - 13. Plosová (Hornická, Košková), 33.Kubová (Svatošová), 58. Kubová (Mazancová). Rozhodčí: Aleš Švejda, Milan Pitra, Petr Pošvář. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 14. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC TJ Tesla Centralplast Parbubice

Kalhousová - Suchánková, Jacková, Chrastinová, Macková, Vlková - Řepková, Holoubková, Bláhová - Sáblíková, Mathauserová, Kašparová, Hlavatá.

Urbanová - Košková, Horáková, Jarošová, Štěrbová - Plosová, Hornická, Mazancová - Kubová, Svatošová, Ulbrichtová - Skalská, Vimmerová.

Proti libereckým hráčkám stál v Pardubicích silný sok, kterého naposledy porazily v únoru 2019 a jež za Karlovými Vary aktuálně drží druhé místo tabulky,. Do utkání lépe vstoupily hráčky Tesly, když v sedmé minutě skórovala Sáblíková. Prvním gólem Liberečanek poté ale na 1:1 srovnala ve 13. minutě a asistence Hornické a Koškové Tereza Plosová. Před odchodem do kabin se však ještě prosadila pardubická útočnice Bláhová a Tygřice tak začínaly druhou periodu se ztrátou jednoho gólu.

Manko se podařilo ve 33. minutě smazat Adrianě Kubové, která si pro svůj premiérový gól sezony nemohla vybrat lepší chvíli. I v poslední třetině klání hrály liberecké hráčky velice obětavě a dobře bruslily, díky čemuž neobdržely další branku. O připsání tří bodů na účet Liberce pak rozhodla necelé tři minuty před koncem opět Adriana Kubová, která dostala nahrávku od Mazancové, obtočila se kolem brány a úspěšně zakončila za záda brankářky Kalhousové. Liberečanky se tak po dlouhých třech letech radovaly z výhry nad Teslou, bonusově dokonce na nedomácí půdě, ačkoliv v konečném poměru střel 35:34 byly o jeden pokus horší.