První bod bere Sparta. Rozhodla druhá třetina

Praha/Liberec – Sparta se dostala do vedení na konci první třetiny, načež gólovým uragánem ve druhém dějství získala vysoký náskok, který udržela až do konce utkání. Pražané se tak ujali ve čtvrtfinále vedení 1:0 na zápasy, o vyrovnání se svěřenci Patrika Augusty pokusí už v úterý od 19:00.

ČF1, pondělí 21. března 2022
7:0
(1:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. M. Forman (A. Polášek, Jurčina), 31. Tomášek (E. Thorell, Chlapík), 36. Tomášek (Chlapík, David Němeček), 40. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 40. Sobotka (Tomášek, E. Thorell), 46. Stoljarov (Tomášek, Chlapík), 60. E. Thorell (R. Horák). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8842. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 7:0.

Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

Kváča (41. J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Derner, Melancon – Birner (A), Filippi, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman – Faško-Rudáš.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 7:0 (stav série 1:0)

Severočeši v úvodu utkání nevyužili dvě přesilovky, a tak se o slovo přihlásili Pražané. Ti byli jinak v průběhu první třetiny o trochu aktivnější, gólu se však dočkali až šestnáct vteřin před přestávkou, kdy Miroslav Forman dorazil do brány odraženou ránu Adama Poláška.

Ladislav Šmíd o utkání
Každý z nás se musí podívat do zrcadla, nepředvedli jsme nic, co by patřilo k play-off. Žádné dohrání souboje, zblokované střely... Do dalšího zápasu musíme přijít jako úplně jiný tým.

Ve druhé části srovnali Tygři tempo, jenže se radovali pouze domácí. V polovině utkání Erik Thorell při početní výhodě přihrál na levý kruh Davidu Tomáškovi a ten zamířil přesně do horního rohu. O chvíli později ho v té samé pozici našel Filip Chlapík a David Tomášek tentokrát vymetl druhý růžek. Na konci prostředního dějství navíc využili dvě po sobě jdoucí přesilovky Erik Thorell s Vladimírem Sobotkou a v tu chvíli to s Libercem vypadalo už hodně špatně.

Na začátku poslední části vystřídal Petra Kváču v bráně hostů Jaroslav Pavelka, který poté sledoval, jak Klapka s Najmanem na druhé straně kluziště trefili svými střelami tyčku. Sparta se vzápětí znovu prosadila, když na brankovišti úspěšně operoval Gennadij Stoljarov. V poslední minutě nakonec na konečných 7:0 upravil Erik Thorell.

„Soupeř byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál.“

Josef Jandač
„Na začátku zápasu jsme ubránili dvě oslabení, načež jsme zužitkovali naše přesilovky. Po tak dlouhé pauze si ceníme toho, jak jsme první utkání zvládli. Víme ale, jak to v play-off chodí.“