Reportáž

Tygři těsně padli. Sparta bere druhou výhru

Praha/Liberec – Po divoké a hodně vyhrocené první třetině vedla Sparta ve druhém zápasu čtvrtfinále 3:2, načež se hra trochu zklidnila. Liberečtí ovšem poté marně dobývali pražské území a po těsné prohře před nimi stojí těžký úkol v podobě zvratu dvoubodové ztráty v sérii.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 (stav série 2:0)

Zkušený obránce Ladislav Šmíd byl po úvodním utkání série se Spartou hodně kritický vůči výkonu celého libereckého mužstva sebe nevyjímaje a druhé střetnutí symbolicky zahájil gólem! Při přesilové hře nabral v obranném pásmu rychlost a brilantní sólo přes celé kluziště zakončil až na druhé straně střelou mezi Machovského betony!

Adam Klapka o zápase
Do utkání jsme vstoupili gólem, jenže poté jsme se zase nechali vyloučit. Není možné, aby Sparta hrála v obou zápasech přesilovku pět na tři. My jsme poté už jen dobývali.

Vzápětí ovšem potrestali nedisciplinovanost soupeře také Pražané, když ranou z pravého kruhu překonal Kváču Vladimír Sobotka. Následně Maxim Matuškin povedeným křížným pasem nabil Davidu Němečkovi, který otočil skóre. Další početní výhodu poté ještě proměnil David Tomášek a Liberečtí prohrávali o dvě branky. Ještě před první sirénou se ale vrátili do zápasu. Po střele T.J. Melancona se před Machovským strhla pořádná mela a Jaroslav Vlach nakonec dotlačil kotouč za brankovou čáru.

V prostředním dějství se hra uklidnila a příchozí diváci žádnou změnu stavu neoslavili. Hodně blízko byl přitom Michal Řepík, který dostal v přečíslení dva na nikoho přihrávku od Vladimíra Sobotky. Petr Kváča ale famózním zásahem udržel své mužstvo ve hře. Tygři se poté až do poslední minuty tlačili za vyrovnání, jenže na defenzivu domácího celku už recept nenašli. Pod Ještěd se tak série přesune za stavu 2:0 pro Spartu.

Fotogalerie

Související