Adamcovy trefy nestačily, Tygři ztratili zápas v úvodní desetiminutovce

Date of publication Author Jan Kousal

Plzeň/Liberec - Liberečtí junioři na úterní výhru nad Mladou Boleslaví bohužel nenavázali a na ledě rozjeté Škody Plzeň prohráli 2:4. Ráz zápasu určilo hned úvodních deset minut, během nichž svěřenci Milana Plodka třikrát inkasovali.

16. kolo, pátek 01. listopadu 2019
4:2
(3:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Kolář, 8. V. Adamec (Ženíšek, Slanina), 11. Ženíšek (Slanina), 33. Čermák (Princl, Malát) – 44. M. Adamec (Nezbeda, Jansa), 60. M. Adamec (Liška, Křepelka). Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:6, navíc Liška (LIB) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

HC Škoda Plzeň

Micka – Pánek, Vajner, Kremláček, Kovařík, Šilhán, Malák (A) – Marcel, Kvasnička, Hollar, Kopic, V. Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář (C), Malát, Ženíšek, Princl (A)

Čajan – Böhm, Aubrecht, Ira, Charvát (C), Žůrek, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), M. Adamec, Jansa, Strnad, Masař, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy

Liberečtí na ledě jednoho z předních týmů soutěže nezačali nejlépe a už po necelých šesti minutách prohrávali. Napadající Filip Kovář vystihl ledabylou tygří rozehrávku, z úhlu si nabruslil před bránu a bekhendovým pokusem poslal kotouč pod Čajanovým betonem až do sítě.

Pak přišly pro Tygry horké chvíle v oslabení. Západočeši dostali v úvodním dějství k dispozici dvě početní výhody a obě využili. Nejprve z levého kruhu propálil Čajana Václav Adamec a prakticky vzápětí na začátku druhé desetiminutovky zvýšil na 3:0 Adam Ženíšek.

V prvních deseti minutách to sice vypadalo na plzeňské gólové hody, Tygrům se ale indiánskou smršť podařilo zastavit. Svěřenci Milana Plodka si dokonce i vypracovali několik slibných šancí, nicméně to byl opět domácí tým, který v polovině utkání rozvlnil síť. Princl našel před bránou Tomáše Čermáka, jenž nachytal libereckého brankáře střelou mezi nohama .

Severočeši se střelecky oklepali až na začátku závěrečné periody. Lukáš Nezbeda zpoza brány našel Miloslava Adamce, který pohotovou střelou z první zakončil nechytatelně k pravé tyči plzeňské brány.

V třetí třetině jako by na ledě bruslily úplně jiné šelmy. Ty svého soupeře v této části hry dokonce přestřílely, což ale stačilo jen na gólovou korekci. O tu se necelou půlminutku před koncem postaral obránce Miloslav Adamec. Západočeši si ale závěr zápasu utéct nenechali a připsali si další body do boje o čelo soutěže.

Petr Vojan
„Nám hodně pomohl dobrý vstup do zápasu. Třemi góly jsme odskočili soupeři. Ale v hlavách jsme polevili, Liberec se zlepšoval a my šli s výkonem dolů. Nakonec jsme nějak uhráli tři body, ale nemělo by se stávat, že takhle polevíme.“

„Plzni gratulujeme, hlavně v první třetině nás přebruslila, musím soupeře pochválit. Bohužel nám pohyb chyběl a zaspali jsme úvod. Tým nemáme úplně pohromadě a pereme se s tím celou sezónu. Bojovali jsme, zlepšili jsme výkon a vytvořili si šance, ale srovnat proti dobře hrajícímu soupeři už bylo příliš těžké.“