Ani bod! Devatenáctka kvůli řadě trestů odjela z Mladé Boleslavi s prázdnou

Mladá Boleslav/Liberec - Velká škoda. Naše mužstvo v Mladé Boleslavi po trefě Drábka ze čtvrté minuty vedlo, nicméně nakonec odjelo zpět pod Ještěd s prázdnou. Kvůli sérii trestů dovolilo soupeři převzít otěže střetnutí, nezadařilo se navíc ani v bonusovém prodloužení.

9. kolo, čtvrtek 04. října 2018
4:2
(3:1, 0:0, 1:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 15. V. Houška (Zajíček, Simon), 17. Simon (Foerster, Klikorka), 20. Grim (V. Houška, Procházka), 54. Moucha (Dotter, Foerster), 64. Moravčík (Klikorka) – 4. Drábek (Šeliga, Adamec), 42. Cikhart (Vomáčka, Klapka). Rozhodčí: Jechoutek - Krátký, Horažďovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:38. Diváci: 59.

BK Mladá Boleslav

Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík

Pařík – Adamec, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Vstup do utkání měli Tygři skvělý. Po čtyřech minutách se prosadil Michael Drábek ranou z mezikruží a s nadějemi na body to vypadalo víc než dobře. Nicméně domácí ještě do konce prvního dějství vývoj duelu zvrátili. Nejprve se prosadil Vladislav Houška, jenž zužitkoval signalizovanou výhodu. Našel si cestu mezi beky a zblízka propálil Paříka.

Jen o pár chvil později svého spoluhráče podpořil ještě Michal Simon, který zakončoval rychlou souhru Bruslařů. Těsně před koncem úvodního dějství navíc inkasoval dvouminutový trest Matěj Hájek a Jan Grim zvýšil už na 3:1 pro Mladou Boleslav.

Toto vedení už si Středočeši vzít nenechali. Po bezbrankové druhé periodě, v níž měl největší šanci na hokejce Vojtěch Jiruš, sice Tygři snížili, nicméně snaha byla nakonec marná. Ve 42. minutě zužitkoval tlak hostí Jan Cikhart po přihrávce Benjamina Vomáčky.

Definitivní rozřešení přinesl trest Jiruše v 53. minutě, domácí využili druhou početní výhodu během zápasu a zásluhou Radka Procházky nakonec mohli oslavovat tři body. Třetí, bolestnou přesilovkou tečku přidali Mladoboleslavští v prodloužení.

Poté, co inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění Cikhart, si totiž domácí lavička vyžádala oddychový čas a sedmnáct vteřin před uplynutím přesilovky se z předbrankového prostoru prosadil Andrej Moravčík. Naše mužstvo tak odjelo z města proslulého výrobou automobilů bez bodů. S Bruslaři Tygři prohráli už podruhé v sezoně.

„Zápas už po několikáté rozhodly naše hloupé fauly a neproměňování šancí. Chybí mi větší zodpovědnost hráčů vůči týmu, těch nesmyslů, které jsme schopni na ledě udělat, je opravdu moc!“

Václav Pletka
„Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že z naší strany to byl dobrý zápas. Od začátku jsme měli pohyb, i když jsme inkasovali první smolný gól. Ale dokázali jsme to hned vyrovnat a dát dokonce další gól. Důležité bylo, že když soupeř snížil na 3:2, hráli jsme pořád zodpovědně zezadu a pak vstřelili z přesilovky gól na 4:2. Potom jsme si to už pohlídali.“