Až devatenáctá série rozhodla! Dvacítka zvládla nájezdové drama s Boleslaví

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Opravdu netradiční závěr mělo utkání DHL extraligy juniorů mezi libereckým výběrem do dvaceti let a Mladou Boleslaví. Rozhodovala totiž až devatenáctá série nájezdů, ve které ukončil nekonečný rozstřel Jan Jeník.

17.kolo, pátek 17. listopadu 2017
2:1sn
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Průžek (Benák, Burda), rozh. náj. Jeník – 16. Uřídil (Nepokoj, Pawliczek). Rozhodčí: Místecký – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 133. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Polášek – Miročnikov, Hanousek, Turský, Krejsa, Benák, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda (C), Burda, Teplý, Bouřil, Bělohorský

BK Mladá Boleslav

Krofta – Linhart Uřídil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Tóth, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Pawliczek, Maršoun

Bílí Tygři začali velmi dobře a hned v úvodní přesilové hře otevřeli skóre. Burdovu ránu brankář Krofta zastavil, Jiří Benák ale posléze přiťukl kotouč Jiřímu Průžkovi a ten zakončoval prakticky do prázdné brány.

Mladoboleslavským se podařilo vyrovnat ještě v první dvacetiminutovce a stejně jako Tygři skórovali v početní výhodě. Prosadil se František Uřídil, jehož tvrdá střela od modré čáry si našla cestu až do liberecké sítě.

Druhá třetina byla plná šancí, nikoliv však gólů. Janele jel sám na bránu, ale na mladoboleslavského gólmana si nepřišel. Podobně dopadl i Semjon Miročnikov, který zakončoval z velmi nadějné pozice z mezikruží.

Činil se také Polášek, který musel likvidovat mladoboleslavské přečíslení dva na jednoho zakončené Strakou. Další dobrou možnost měl těsně před přestávkou Průžek, který nabral rychlost ve středním pásmu, položil si obránce a z dobré pozice zakončoval těsně vedle.

Ve třetí třetině už tolik pohledných akcí k vidění nebylo. Nezbeda obkroužil mladoboleslavkou klec a snažil se zasunout puk za pravou tyčku. Turský pak dostal dobrou přihrávku do pravého kruhu, kde byl osamocen. Zakončení však mířilo vedlo a to bylo ze třetí periody vše.

Prodloužení bylo zajímavé, ale dramatické utkání nerozseklo, a tak se muselo do nájezdů. Ty byly opravdu nevšední, rozhodnutí přinesla až devatenáctá série. V té se prosadil Jan Jeník a ukončil čekání na úspěšnou trefu. Třicet osm pokusů přineslo jen tři branky. Dvě z nich vsítili Bílí Tygři, kteří mohli slavit bod navíc.

Jiří Vozák
„Byl to hodně těžký zápas. Věděli jsme, že Mladá Boleslav je silný soupeř. Chtěli jsme vyhrát za tři body, což se bohužel nepovedlo, i když jsme ve třetí třetině měli navrch. Co se týče nájezdů, nemám k tomu co říct. Gólmani jsou dobří, ale devatenáct nájezdů je trochu moc.“