Bílí Tygři přetlačili Davos a postupují do další fáze Ligy mistrů!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Utkání Ligy mistrů proti švýcarskému Davosu mohlo v případě výhry posunout Bílé Tygry do vyřazovací části soutěže. Liberec za výhrou kráčel celý zápas, urputně bojující hosté ale v posledních vtěřinách zadělali na drama. Šelmy ale těsnou výhru uhájili.

5. kolo, úterý 03. října 2017
4:3
(0:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Jánošík), 36. Bakoš (Jašek), 46. Jašek (Lakatoš, Jelínek), 60. Bulíř (Jánošík) – 35. Little (Kousal), 56. Walser (Jörg), 60. Kessler (Eggenberger). Rozhodčí: Piechaczek, Souček – Brejcha, Zavřel. Počet střel: 44:41. Přesilovky: 5:2. Využití přesilovek: 1:0 Diváci: 4241.

Will (Stezka) – Jánošík (A), Ševc (C), Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann, Hrabík, Havlín – Lakatoš, Jelínek (A), Krenželok – Bakoš, Bulíř, Bartovič – Dlouhý, Jašek, Ordoš – Jeník, Vantuch, Špaček

HC Davos

an Pottellberghe (Senn) – Dubois (A), Grossniklaus, Nygren, Aeschlimann, Paschoud, Barandun, Portmann, Kindschi – Little, Kousal, Simion – Jörg, Ambühl (C), Wieser M. – Wieser D. (A), Walser, Sciaroni – Eggenberger, Egli, Kessler

Do první výraznější šance utkání se dostali hosté. Davos zamkl Liberecké v jejich obranné třetině a k zakončení se po křižné přihrávce dostal Walser. Poloprázdnou branku však netrefil. Do podobné příležitosti se zanedlouho dostali i Tygři. Bulíř objel branku a poslal puk brankovištěm na volného Bakoše. Ani on ale skóre zápasu neotevřel.

První třetina nabídla atraktivní hokej z obou stran a mnoho gólových příležitostí. Do jedné z nich se dostal útočník Davosu Simion, který po přihrávce Kousala těsně minul libereckou branku střelou z mezikruží. V závěru první třetiny si Bílí Tygři vybojovali přesilovku. Využili jí ale až v úvodu druhé dvacetiminutovky. Jánošíkovo nahození od modré vrátil do sítě Dominik Lakatoš a poslal Bílé Tygry do vedení - 1:0!

Davos vzápětí kontroval přečíslením, to ale zastavil Ševc. Liberecké vstřelená branka nabudila a pokračovali v útočné hře. Pokusy Bulíře i Bakoše z nebezpečných pozic však brankář van Pottellberge zpacifikoval. A tak přišla změna skóre na druhé straně. Hostující Brockk Little našlápl na modré čáře, protáhl se až před Willa a překonal ho - 1:1.

Liberec si vedení vzal vzápětí zpět. Top scorer Bílých Tygrů Martin Bakoš se několika rychlými kroky dostal od mantinelu až do mezikruží a střelou do levého horního rohu překonal van Pottellbergha - 2:1! Davos měl několik solidních příležitostí ke korekci skóre v přesilovce, kterou švýcarský tým hrál před koncem prostřední periody. Liberecký maskovaný muž ale byl pozorný a poradil se všemi pokusy hostů.

V samém závěru druhé třetiny se jeden z hostů řítil na Willa, dokonce ho i překonal, ale až po zaznění sirény oznamující konec vymezeného času. Situace byla ještě přezkoumávána videorozhodčím, ale i ten potvrdil, že branky nebylo dosaženo v regulérním čase. Do poslední periody tak domácí vstupovali s jednobrankovým náskokem.

Nedlouho po jejím zahájení mohli své vedení zvýšit v dvojnásobné přesilovce. Do největší příležitosti vyslal Bulíře Jašek, první jmenovaný ale nedokázal přehodit beton ležícího brankáře hostů. Gólovou radost si Liberečtí přesto dopřáli. V další akci Lakatoš nahodil puk na branku, ten se odrazil k Lukáši Jaškovi a mladý útočník se nemýlil - 3:1!

Následná fáze utkání byla zpestřena několika vyloučeními na obou stranách. Nejdříve hráli v početní výhodě domácí, pak se do přesilovky čtyř proti třem dostal Davos a hosté si ji dokonce vylepšili odvoláním brankáře. Domácí se i přes to ubránili. Ke snížení skóre ze strany Švýcarů ale nakonec došlo. V 56. minutě se k odraženému kotouči dostal Samuel Walser a překonal Willa - 3:2. Dvoubrankové vedení mohl Liberci vrátit Jelínek, ten ale po Krenželokově přihrávce trefil jen beton branáře.

Na čtvrtou branku v síti soupeře si tak liberečtí diváci museli počkat až do poslední minuty. V té se prosadil Michal Bulíř a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ale ještě vzedmuli k poslednímu náporu a za okamžik se jim podařilo snížit. Tino Kessler překonal Willa z bezprostřední blízkosti a hosté tak snížili na 4:3. Víc už ale nestihli a všechny body tak zůstavají v Liberci!

„Narazili jsme na velmi silného soupeře, který v první třetině dominoval. Jsem rád, že jsme v ní nedostali branku. Poté jsme hru vyrovnali a byl to souboj chyb mladých týmů. Na konci jsme vítězství málem ztratili také mladou chybou. Děkuji týmu za výkon a jsem rád, že jsme postoupili přes tak kvalitní tým jako je Davos. “

Arno del Curto
„Do utkání jsme vstoupili dobře. Potom se ale na naší straně začali kupit chyby, kterých dobře hrající Liberec využil. Snažili jsme se se zápasem něco dělat, ale v uričtých fázích zápasů jsme ztratili hlavu a nehráli tak, jak jsme chtěli. Roli hrálo i to, že máme mladý tým. Liberec vyhrál zaslouženě.“