Reportáž

Bod s cenou zlata! Dorost padl v Plzni, nájezdovou loterii rozsekl Měchura

Plzeň/Liberec - Odveta s Plzní pro tygří šestnáctku nedopadla nejlépe. V 33. minutě naše mužstvo prohrávalo už 1:5, nakonec však dokázalo ještě skóre zdramatizovat. Bod útěchy vystřelil v nájezdech Adam Měchura, který se prosadil v obou příležitostech.

Během jednoho týdne spolu tygří šestnáctka a stejná kategorie Plzně odehrály hned dva zápasy. V prvním z nich se radovali Liberečtí, kteří vyhráli 5:4 po prodloužení, ve druhém případě byli úspěšnější Indiáni.

Duel načal v 8. minutě Marcel Marcel, který jako první překonal Krátkého střelou k bližší tyči. Vyrovnat mohl David Putz, který ve druhé polovině úvodního dějství zachytil rozehrávku soupeře, nicméně jeho ránu z mezikruží Bočan zneškodnil.

A tak přišla řada znovu na Plzeň. Pánikovu ránu od modré čáry zkrotil liberecký gólman jen vyražením kotouče do nebezpečného prostoru před sebou a Lubomír Kupčo se dokázal zorientovat nejrychleji a nejšikovněji. Jeho bekhendová klička pod horní tyč znamenala plzeňské vedení 2:0. O necelé dvě minuty později bylo pro hosty ještě hůř. Hauser namazal puk na hokejku Dominika Soukupa, jenž přesnou nahrávku ranou z voleje zužitkoval bez větších potíží.

Ve 29. minutě přidala Škodovka čtvrtou branku. Matěj Korčák stál na konci rychlého kontru domácích a počínal si přesvědčivě. Tygři korigovali, Petr Gajda tvrdou ranou propálil Bočana a vlil do žil svých spoluhráčů naději. Tu však ve 33. minutě zase výrazně eliminoval Dominik Soukup. Při přečíslení 2 na 1 vystřelil a parádní ranou poslal kotouč o tyč za záda brankáře.

Naše mužstvo se nevzdávalo. Krátce po začátku třetí třetiny snížil Jakub Hujer a o chvíli později se prosadil i Martin Böhm, který vystřelil ihned po buly. Plzeňské vítězství ale pojistil v 54. minutě Jakub Šiler, jenž lehce tečoval střelu Jana Hodináře. V závěru trefil ještě tyč Rossmy, ale na výsledku už se nic nezměnilo.

V bonusovém prodloužení branka nepadla a na řadu tak přišly i samostatné nájezdy. Za Plzeň skóroval Kupčo a Dvořák, Tygři vyrovnali zásluhou Měchury a Rossmyho. V šesté sérii byl úspěšný znovu Kupčo a také Vodlan. Rozhodující branku si připsal ale až Adam Měchura v sérii s pořadovým číslem osm.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Liberec
„Utkání jsme vůbec nezačali dobře. Z naší strany to byla katastrofa. Než jsme se z toho v půlce oklepali, tak soupeř vedl 5:1. Bylo hrozně těžké to dotahovat, na druhou stranu jsme třetí část nezabalili a dostali se na dostřel. Domácí ale po zásluze dnes berou tři body. Zaplať pánbůh za bod z nájezdů, že nejdeme domů s úplně prázdnou."
Tomáš Pejchar
Plzeň
„Dnes jsme předvedli dobrý týmový výkon, pouze v poslední třetině jsme si to sami zkomplikovali. Rád bych vyzdvihl výkon gólmana, který nás perfektními zákroky podržel a my jsme pak mohli soupeři odskočit na větší brankový rozdíl."