Bodový úspěch v Třinci! Dorostenci rozhodli ve třetí části

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygří dorost proti Ocelářům udeřil jako první až ve druhé třetině, kdy šikovně zareagoval David Putz, ale ještě před přestávkou domácí odpověděli. Téměř celé třetí dějství si však Liberečtí vzali do své režie a Třinci nasázeli hned tři branky, čímž zápas nakonec rozhodli na konečných 1:4!

nadst. - 22. kolo, pátek 06. března 2020
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 40. Kašpárek (Procházka, Jobánek) – 26. Putz (Jobek), 47. Trunda (Vodlan), 51. Gajda (Vodlan), 54. Měchura (Trunda). Rozhodčí: Hykel – Klimek, Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 49. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Oceláři Třinec

Halouzka (Klimek) – Mošnička, Ročák, Žabka, Kyselý, Buják – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Jobánek, Procházka.

Krátký (Král) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzetl, Culek, Tůma – Putz, Trunda, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Leden, Měchura, Masař, Jobek, Rossmy, Gajda.

V první třetině byli oba gólmani stoprocentní. Ve hře jako první prověřil brankáře Adam Měchura, ale střelu z úhlu Matěj Halouzka zneškodnil betonem. Na druhé straně se rozjel Petr Przybyla, který mířil pod břevno, nicméně tolik prostoru mu Čeněk Krátký nedovolil.

Druhá část byla zahájena nebezpečnou akcí Třince, kdy Alexandr Kašpárek stál přímo před bránou, jeho zakončení u pravé tyče si ale liberecký gólman pohlídal. Ve 26. minutě Severočeši otevřeli skóre při zmatku před třineckou klecí, kde se nejlépe zorientoval David Putz - 0:1. Domácí celek gólově odpověděl až v samotném závěru periody, jelikož si Jonáš Jobánek najel před bránu a puk zvedl až do horní části brány – 1:1.

Ve třetí dvacetiminutovce tedy bylo vše zase od začátku. Ve hře čtyři na čtyři vzal však Tomáš Trunda celou akci na sebe a z individuální akce poslal Tygry znovu do vedení – 1:2! Šelmy posléze dostaly soupeře pod tlak a vytěžily z toho další trefu. Petr Gajda se dostal do dobré pozice a z mezikruží úspěšně zamířil přesně mezi betony – 1:3.

V 54. minutě Liberečtí nepolevili a gólově odskočili dokonce ve vlastním oslabení! Tomáš Trunda totiž skvěle našel Adama Měchuru, který pohotově vsítil čtvrtý zásah Liberce. Za malý moment se po drobné šarvátce opět hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tam měl nadějnou šanci na pátý gól Tomáš Trunda, který se dostal do úniku, ale přímo před Matějem Halouzkem nakonec neuspěl.

Zbytek utkání odehráli Tygři v klidu a skóre zůstalo neměnné. Vítězství nad Oceláři tak pro severočeské dorostence přináší cenné tři body!