Brankář Pavelka vynuloval Olomouc, Liberec zvítězil na Hané 2:0

Date of publication Author Jan Kousal

Olomouc/Liberec - Bílí Tygři se po reprezentační přestávce vrátili vítězně! Na ledě nevyzpytatelné Mory stačily šelmám k vítězství dva góly dua Pavlík-Vlach a dvacet důležitých zákroků Jaroslava Pavelky. Ten při záskoku za obvyklou jedničku Petra Kváču vychytal první nulu v libereckém dresu.

28. kolo, pondělí 21. prosince 2020

Branky a nahrávky: 3. R. Pavlík (J. Vlach), 35. J. Vlach (Rosandić). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Filip Vrba – Daniel Hynek, Jan Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 0:2.

HC Olomouc

Konrád – T. Černý, Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar – Burian (C), J. Knotek (A), Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Pekr – Ostřížek, Gřeš, V. Tomeček.

J. Pavelka – Šmíd (C), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – T. Rachůnek, Šír, Pekař – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – A. Dlouhý, D. Špaček, Průžek

Soupisky obou týmů hodně poznamenala velká marodka, a tak zatímco se v olomouckém dresu nepředstavili kapitán Vyrůbalík nebo útočníci Strapáč s Klimkem, Liberec postrádal Grígera, Jelínka, Filippiho, Bulíře a dokonce i brankářskou jedničku Petra Kváču. Jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Jaroslav Pavelka.

Liberecký gólman si od samého začátku počínal výborně a brzy se se svými spoluhráči mohl radovat z úvodní branky. Radovan Pavlík vystihl ve vlastním oslabení olomouckou rozehrávku, v brejku dva na nikoho si vyměnil kotouč s Vlachem a rychlou první trefou za Bílé Tygry otevřel skóre.

liberec

Kohouty inkasovaná branka viditelně zasáhla, šelem byl naopak plný led. Druhý gól měl na hokejce Lenc, jeho rána zápěstím z pravého kruhu však rozvlnila jen boční síť. Špačkovu chirurgickou teč zkraje druhé třetiny zase zlikvidoval Konrád.

Mora v prostředním dějství hodně přidala, jenže o vyrovnání se snažila marně. Liberec naopak skóroval. Jaroslav Vlach sice nezakončil přesně další kombinaci s Pavlíkem, ještě v tom samém střídání ale řízný forvard práskl do puku od modré čáry a Konrád se za jeho projektilem jen ohlédl.

liberec

Ve třetí periodě si Severočeši pracně vybudovaný náskok hlídali a naopak měli řadu příležitostí ho navýšit. Olomoucký Konrád však jen potvrzoval svou pověst jednoho z nejobávanějších gólmanů extraligy a držel svůj tým relativně na dostřel.

Domácí zmáčkli liberecké až v závěrečné powerplay, k níž se odhodlali už tři minuty před koncem. I hra bez brankáře ale Olomouci k žádnému zvratu nepomohla. Bílí Tygři s přehledem udrželi dvoubrankový náskok a z Hané si odvezli tři body.

Patrik Augusta
„My jsme samozřejmě spokojení. Utkání jsme odpracovali, protože jsme věděli, že soupeř bude po vítězství v Třinci na koni. Podařilo se nám dát gól v oslabení, což nám hodně pomohlo. Byl to poctivý a odpracovaný výkon. Jsme rádi, že jsme tady vyhráli. “

Zdeněk Moták
„Pro mě osobně je dnešní zápas velké zklamání. Nejen z výsledku, ale také z výkonu, který byl po všech stránkách špatný. Já jsem tam neviděl nic pozitivního. Nedokázali jsme navázat na výkony z minulých utkání a zaslouženě jsme prohráli. Soupeř vyhrál zaslouženě. “