Češi podlehli Švédsku a o postup se utkají s Američany. Jeník opět skóroval

Břeclav/Liberec - Češi se sice v utkání se Švédskem ujali vedení, ale hlavně kvůli nevyvedené druhé periodě podlehli výběru Tre Kronor 3:7. O druhou trefu národního mužstva se postaral liberecký útočník Jan Jeník.

H2, úterý 08. srpna 2017
3:7
(1:2, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Plášek, 23. Jeník (Gajarský), 42. Plášek (Gajarský, Střondala) – 17. Fagemo (Berggren, Sandin), 19. Olofsson (Jakobsson), 26. Westfält (Gustafsson), 28. Berggren (Gustafsson, Finn Olsson), 37. Hållander (Olofsson, Boqvist), 38. Fagemo (Jakobsson), 47. Gustafsson. Rozhodčí: Hribik, Hradil – Jindra, Zíka. Diváci: 1 982.

Česká republika "18"

Dvořák – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Kowalczyk, Malík, Adámek, Seemann – Blümel, Pekař, Lauko (A) – Plášek, Střondala, Gajarský – Kvasnica, Čajka (A), Matiášek – Pavel, Arnošt, Jeník – Sedlák.

Švédsko "18"

Lindbom – Johansson, Ginning, Boqvist, Sandin (C), Granberg, Andersson, Fransson – Hållander, Bäck, Wernblom (A) – Jakobsson, Olofsson (A), Fagemo – Eriksson, Gustafsson, Berggren – Westfält, Nässén, Lilja – Finn Olsson.

Po několika neproměněných příležitostech na obou stranách se poprvé měnilo skóre v patnácté minutě. KAREL PLÁŠEK pláchl švédské defenzivě po vypíchnutí kotouče a ukázkovým forhendovým blafákem otevřel gólové účty. Národní mužstvo se ale z vedení neradovalo dlouho. Ještě do přestávky vyrovnal dorážkou Sandinovy rány od modré SAMUEL FAGEMA, misky vah poté převážil na stranu výběru Tre Kronor JACOB OLOFSSON bekhendem z mezikruží.

Po přestávce přišla chvilka JANA JENÍKA. Liberecký forvard předvedl krásnou akci, když vybruslil zpoza branky, uhlídal si kotouč a přes tři hráče prostřelil Lindboma. Jenže hokejisté ve žlutých dresech našli hned několik odpovědí. Přesilovku využil MARCUS WESTFÄLT, po rychlé akci ihned po buly doklepl kotouč do prázdné branky JONATAN BERGREN.

Mělo být hůř, Švédové v závěru třetiny dvěma slepenými góly dost možná definitivně rozsekli zápas. Nejprve po zmatcích v brankovišti skóroval z velké blízkosti FILIP HÅLLANDER, záhy zaskočené Čechy překvapil po rychlém pasu Jakobssona před branku SAMUEL FAGEMO.

I tak svěřenci trenéra Bruka kontrovali. Opět vsítili úvodní branku periody, když natřikrát překonal maskovaného muže s třemi korunkami na dresu KAREL PLÁŠEK. Ve 47. minutě ale ujel do brejku DAVID GUSTAFSSON a přesnou ranou mezi Dvořákovy betony stanovil konečné skóre na 3:7. Jelikož Spojené státy americké porazily Švýcarsko 2:1, druhým postupujícím ze skupiny bude vítěz středečního duelu Česko - USA.