Čtyři body pro U16! Přesvědčivě přehrála Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod/Liberec - Jasný zápas. Jistý výkon, střely i střelecká potence. Tygří kategorie U16 si v utkání s Havlíčkovým Brodem vytvořila v šestnácté minutě náskok, který dokázala udržet až do závěrečné sirény. Tygři přehráli soupeře 5:2.

7. kolo, neděle 07. října 2018
2:5
(1:2, 0:1, 1:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Kutlvašr (Kozlík), 50. Dymák (Kozlík) – 7. Putz (Plos), 16. Vodlan (Hujer, Böhm), 21. Putz (Rossmy), 43. Plos (Rossmy, Putz), 52. Rossmy (Putz), 64. Böhm (Vodlan, Měchura). Rozhodčí: Svatopluk – Klouda, Zídek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:43. Diváci: 50.

BK Havlíčkův Brod

Král – A. Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (C), Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek

Vopravil – Damašek, Böhm (A), Hladík, Šedivý (C), J. Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Plos, Polák, Rossmy

Šanci v brankovišti dostal během duelu nejmladší z golmanského trojlístku Štěpán Vopravil a musel se od začátku ohánět. Už po necelých třech minutách hry byl totiž vyloučen Luka Vodlan. Tygři přesilovku soupeře ustáli a sami o chvíli později udeřili. David Putz dostal parádní pas od Lukáše Plose a započal svou one-man show. V deváté minutě bylo srovnáno, Max Kutlvašr vypálil od modré čáry a nemýlil se, liberecký brankář téměř nic přes clonu neviděl.

Ještě do konce třetiny si naše mužstvo vzalo vedení zpět. Ze série tří šancí byl úspěšný slovinský forvard Luka Vodlan, který jako kdyby chtěl odčinit trest z úvodu duelu. Trefil se z pravého kruhu pro vhazování. Zkraje druhého dějství se šelmy trefily znovu. David Putz vystřelil celkem dvakrát. Nejprve mu obrana projektil zblokovala, ale druhý už zamířil neomylně mezi tři tyče.

Putz mohl dovršit hattrick v polovině utkání, nicméně výborný Král mu trefu z hokejky sebral. Další branky se naše mužstvo dočkalo až ve 43. minutě Lukáš Plos, jenž zužitkoval početní výhodu. Hosté kontrovali trefou Filipa Dymáka, jehož vyzval k zapsání do listiny střelců Kozlík parádním pasem.

Nicméně svěřenci trenérů Richarda Loba a Václava Kočího zkrátka kráčeli pro tři body. Putz namazal zpoza zařízení puk Bennetu Rossmymu a ten se nemýlil. Skóre už se do konce základní hrací doby neměnilo. Tygři vyhráli základní část poměrem 5:2. Zadařilo se jim navíc i v prodloužení.

Agilní Putz měl sám na hokejce dvě gólovky, prosadit se mohl i Adam Měchura, ale rozdílovou branku si připsal nakonec až Martin Böhm. v čase 63:48.

Václav Kočí
„Domácí hráli poctivý a bruslivý hokej založený na bojovnosti, nevypouštěli žádné souboje. Malinko jsme se s tím prali, ale pokaždé jsme vstřelili branku.“

Petr Beránek
„Zápas skončil v základní hrací době 2:5, což pro nás může vypadat docela krutě, protože ve druhé třetině jsme měli minimálně čtyři gólové šance, které jsme si pěkně vypracovali, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Myslím si, že utkání rozhodla fyzická a výšková převaha soupeře. Při gólech, které jsme dostali, jsme totiž u protihráčů byli. Ti hráči byli zablokovaní, ale i přesto svou silou dokázali hokejkou udělat finální pohyb. Takhle jsme dostali dva góly. Soupeřovi hráči samozřejmě mají výbornou střelu. Myslím si, že jsme určitě nebyli výrazně horším týmem. Drželi jsme s Libercem krok, včas jsme napadali. Bylo to hodně bruslivé. Jak už jsem říkal, rozhodla fyzická a výšková převaha soupeře.“