Další vítězství! Sedmnáctka ovládla derby s Mladou Boleslaví

Mladá Boleslav/Liberec - Dorostenci navázali na čtvrteční vítězství nad PZ Kladnem a i v druhém zápase sezóny získali tři body. K výhře ale vedla trnitá cesta, Bruslaři šli totiž do vedení, Tygři však brzy vyrovnali a nakonec zvítězili 5:1. Dvěma góly se blýskl kapitán Radek Janata.

2. kolo, sobota 11. září 2021
1:5
((1:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Král (Šachl) – 17. Janata (Hois), 24. Janata, 48. Hrabčák (Várady, Vološín), 60. Jansa, 60. Pérez (Shpilka). Rozhodčí: Domský – Kettner, Gabriel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 127. Střely na branku: 29:19. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

BK Mladá Boleslav

Hora (Vystrčil) – Vlasák, Kubíček, Vochvest "C", Hlinský, Sypecký, Skok, Halman – Vítek, Hradec "A", Hurt, Lisler, Král, Šachl, Gron, Hasman "A", Šindelář, Steklý

Hambálek (Petříček) – Jakubec, Průšek, Ehrenberger, Ficenc, Várady, Král, Macháček – Janata "C", Hois "A", Shpilka, Jansa, Fiala "A", Pérez, Hrabčák, Pekař, Vološín, Hájek

Už od samého začátku byl k vidění svižný hokej s šancemi na obou stranách, první gól ale přišel až v závěrečných minutách úvodní třetiny. Po tlaku Mladoboleslavských v útočném pásmu se prosadil Patrik Král, který tak otevřel skóre utkání - 1:0. Za necelou minutu už však bylo vyrovnáno. Hned po buly se po nahrávce Vojtěcha Hoise trefil Radek Janata - 1:1!

Na začátku druhé dvacetiminutovky dostali domácí k dispozici přesilovku, jenže v ní šli do vedení paradoxně Tygři, když chybu v rozehrávce Bruslařů potrestal opět Radek Janata - 1:2. Stejný hráč poté mohl zkompletovat hattrick, jeho rána z mezikruží však těsně minula branku. Vzápětí mohl vyrovnat Stanislav Gron, Vojtěch Hambálek ale proti jeho střele předvedl výborný zákrok. Po prostřední části hry tak Severočeši odcházali do kabin s jednogólovým náskokem.

V úvodu třetí třetiny se do velké šance dostal Dominik Hasman, jenže na Hamálka při svém samostatném úniku nevyzrál. To domácí mohlo mrzet, protože v 48. minutě šli Liberečtí do dvoubrankového trháku. Nahození Daniela Váradyho za záda Davida Hory šikovně tečoval Damian Hrabčák - 1:3!

Bruslaři se nevzdali a dále se tlačili do útoku, přes pevnou obranu Tygrů se však těžce dostávali do větších šancí. V závěru to zkusili i bez brankáře, to se jim ale vymstilo, když ze středního pásma přesně zamířil Samuel Jansa - 1:4. Čtyři sekundy před koncem základní hrací doby ještě na konečných 1:5 upravil Jaromír Peréz. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak zvítězili i v druhém zápase letošní sezóny!