Devatenáctka na úvod podlehla Spartě po nájezdech

Liberec - Tygří devatenáctka v prvním kole sezóny přivítala ve Svijany aréně Spartu. Po třech třetinách byl stav nerozhodný 2:2, a tak se šlo do prodloužení. V něm ale žádný gól nepadl, a tak bylo jasné, že rozhodnou nájezdy, v kterých byli šťastnější a šikovnější sparťané.

1. kolo, pátek 07. září 2018
2:3sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky:11.Šeliga (TS), 48. Vomáčka (Žemba, Šafařovský) – 38. Havlín (Kropáček, Klimo), 54. Prymula (Pšenička, Pika), rozh. náj. Havlín. Vyloučení: 8:6 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 187 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2.2, 2:3 RozhodčíLuczków - Hejl, Podrazil

Pařík (Čajan) – Kovář, Aubrecht, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek – Najman, Dospěl, Šafařovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Cichoň (Mičán) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Klimo, Schwaberger, Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Slavíček, Gluzman, Čech (C), Vitouch

Úvod utkání patřil Tygrům, kteří si vytvořili několik šancí, ale brankáře Sparty Cichoně nepřekonali. To už se ale v jedenácté minutě povedlo Dominikovi Šeligovi, který se v oslabení dostal do úniku a byl faulován, takže dostal šanci na reparát v podobě trestného střílení. To hezkou střelou proměnil a poslal tak Tygry do vedení.

Po tomto gólu se probudili také sparťani a ve zbytku třetiny byli na ledě vidět více. Největší šance si vypracovali v přesilovce, když od modré několikrát střílel Gajdoš, ale Liberečtí se obětavě vrhali do střel a většinu jich zblokovali. Když se náhodou nějaká střela dostal přes liberecký blok, pochytil ji výborně chytající Pařík.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější Pražané, ale Rubeš ani Pšenička své šance nevyužili. Na druhé straně se až před Cichoně prokličkoval Charvát, ale místo zakončení hledal lépe postaveného spoluhráče, kterého bohužel nenašel. Poté dostali Tygři šanci dvojnásobné přesilovky 5 na 3, jenže Cikhart svou šanci nevyužil.

Konec druhé třetiny byl pod taktovkou Pražanů. Nejdříve se do úniku dostal Havlín, ale zatím Paříka nepřekonal. Poté si Sparťané vytvořili velký tlak ve třetině Libereckých a i přes výborné zákroky Paříka z něj padl vyrovnávací gól. Ondřej Havlín přihrával puk před branku,kde si nešťastně usměrnil kotouč do vlastní sítě Pařík - 1:1. Poté si Pražané vytvořili další šance a Tygři mohli děkovat Lukáši Paříkovi za to, že se do šaten odcházelo při vyrovnaném stavu.

Milan Plodek o Paříkovi:

"Lukáš dneska odchytal velmi dobrý zápas, několikrát nás podržel. Škoda, že nám nevychytal nájezdy, ale to je hlavně o šikovnosti a dovednostech útočníků. Bohužel je dneska Sparta měla lepší."

Hned na začátku třetí části hry mohl dostat Liberecké do vedení Drábek, ale Cichoň předvedl skvělý zákrok. Poté se dostali do přečíslení 2 na 1 Jan Žemba a Benjamin Vomáčka, první jmenovaný vystřelil, jeho střelu vyrazil Cichoň, jenže se kotouč dostal na hokejku Vomáčky, který dorazil puk do poloprázdné branky - 2:1.

Poté převzali otěže zápasu Pražené. Nejdříve měl šanci Dospěl, ale neuspěl. Nicméně zanedlouho bylo vyrovnáno. Sparťané zavřeli Tygry v jejich pásmu, k puku se dostal Pšenička, který přihrál mezi kruhy Patriku Prymulovi a ten se už nemýlil. Po tomto gólu měli více ze hry Středočeši, nicméně Liberečtí měli taky své šance, jenže ani jeden z týmů gól do konce základní hrací doby nedal a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení jsme viděli dvě velké šanci a obě byly z hokejek sparťanů. Nejdříve se před Paříka dostal Vitouch, ale nepřekonal ho. Poté byl sám před libereckou bránou objevil Čech, jenže trefil jen břevno. Ke konci zkoušel zápas rozhodnout Žemba, bohužel neuspěl, takže se šlo do nájezdů.

Za Liberecké proměnili v prvních pěti sériích Šeliga a Adamec, za pražany pak Prymula a Slavíček, takže se muselo pokračovat. Za Tygry nastoupil ke svému třetímu nájezdu v zápase Šeliga, ale poprvé ho neproměnil. Za Sparťany se rozjel Ondřej Havlín a proměnil ho, čímž pro svůj tým zajistil bonusový bod.

Jan Tlačil
„Byl to první zápas, takže byla vidět nervozita na obou stranách. První třetina byla hodně ovlivněna vyloučeními, ve druhé třetině jsme byli lepší, škoda, že jsme nevyužili naše šance. Třetí třetina byla vyrovnaná a v dovednostní soutěži jsme přidali ten jeden šťastný gól a zvítězili.“

„Nehodnotí se mi to úplně lehce, je to škoda, za stavu 2:1 jsme si na ten gól víceméně nahráli sami. Ve druhé třetině byla Sparta lepší, ale myslím si, že ve třetí třetině jsme byli lepší my. Musíme ty závěry odehrát lépe.“